Який із зображених дорожніх знаків показує кількість смуг на перехресті й дозволені напрямки руху на кожній з них?

Допомога Експерта

Розберемо описи представлених дорожніх знаків для відповіді на це запитання. Всі ці знаки належать до інформаційно-вказівних, згідно з ПДР:

1 — «Знак 5.16 «Напрямки руху по смугах» показує кількість смуг на перехресті і дозволені напрямки руху по кожній з них. Якщо знак дозволяє поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, то він дозволяє і розворот з цієї смуги.

Дія знака, встановленого перед перехрестям, поширюється на все перехрестя, якщо наступні знаки 5.16 або 5.18 «Напрямок руху по смузі», встановлені на ньому, не дають інших вказівок».

2 — «Знак 5.17.1 «Напрямок руху по смугах» з відповідною кількістю стрілок застосовується на дорогах, які мають три смуги і більше, коли в кожному напрямку налічується неоднакова кількість смуг руху. За допомогою цього знака зі змінним зображенням організовується реверсивний рух».

3 — «Знак 5.17.2 «Напрямок руху по смугах» з відповідною кількістю стрілок застосовується на дорогах, які мають три смуги і більше, коли в кожному напрямку налічується неоднакова кількість смуг руху. За допомогою цього знака зі змінним зображенням організовується реверсивний рух».

Зверніть увагу, що в запитанні йдеться про перехрестя. Всі три знаки мають практично однакові назви, але різні описи. Тільки знак 5.16 буде правильним у цьому запитанні.

Правильний варіант відповіді, відповідно, перший, який відповідає знаку 5.16.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo