Чи повинні пасажири бути в застебнутих мотошоломах під час пересування на мотоциклах і мопедах?

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 5.2, згідно з ПДР:

«Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні:

a) сидіти або стояти (якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу) в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування;

б) під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки (крім пасажирів з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки), бути пристебнутими, а на мотоциклі та мопеді — в застебнутому мотошоломі;

в) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;

г) не створювати своїми діями загрозу безпеці дорожнього руху;

ґ) у разі зупинки або стоянки транспортних засобів на їх вимогу в місцях, де дозволена зупинка, стоянка чи парковка тільки водіям, які перевозять пасажирів з інвалідністю, на вимогу поліцейського пред’явити документи, що підтверджують інвалідність (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності)».

Як бачимо, повинні. Правильний варіант відповіді — другий.

Порадьтеся з друзями: