Чи може пасажир їхати стоячи, користуючись транспортним засобом, що обладнаний поручнями?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «пасажир» з пункту 1.10 ПДР:

«Пасажир — особа, яка користується транспортним засобом і перебуває в ньому, але не причетна до керування ним».

Розберемо докладніше пункт 5.2, який стосується цього питання, згідно з ПДР:

«Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні:

a) сидіти або стояти (якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу) в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування;

б) під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки (крім пасажирів з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки), бути пристебнутими, а на мотоциклі і мопеді — в застебнутому мотошоломі;

в) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;

г) не створювати своїми діями загрозу безпеці дорожнього руху;

ґ) у разі зупинки або стоянки транспортних засобів на їх вимогу в місцях, де дозволена зупинка, стоянка або паркування тільки водіям, які перевозять пасажирів з інвалідністю, на вимогу поліцейського пред’явити документи, що підтверджують інвалідність (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності) (підпункт додано 11.07.2018)».

Очевидно, правильним варіантом відповіді слід вибрати другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo