Що з переліченого заборонено водіям на зображеній дорозі?

Допомога Експерта

Щоб правильно відповісти на це запитання, потрібно знати, що позначає встановлений на дорозі знак. Він належить до інформаційно-вказівних. Згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».

Тепер обговоримо кожен з варіантів відповідей:

1 — логічно розмірковуючи, розуміємо, що розворот буде заборонено на дорозі, по якій рух транспортних засобів здійснюється тільки в одному напрямку, бо розворот передбачає зміну напрямку руху транспортного засобу на повністю протилежний.

2 — звернемося до пункту 10.10, згідно з ПДР:

«Забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в’їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.

Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом за умови дотримання вимог пункту 10.9 цих Правил та неможливості під’їхати до об’єкта іншим способом».

Інакше кажучи, вищевказане означає, що рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом буде заборонено у разі недотримання вимог пункту 10.9 цих Правил і за наявності можливості під’їхати до об’єкта іншим способом.

Наведемо опис згаданого пункту 10.9, дотримання якого таке важливе, згідно з ПДР:

«Під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеку чи перешкоди іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху за необхідності він повинен звернутися по допомогу до інших осіб».

Запропонована відповідь 2 не повністю цитує пункт 10.10 Правил, бо у варіанті відповіді не вказано — відповідь не доповнена: умовою дотримання пункту 10.9. І, як наслідок, у такому випадку рух заднім ходом буде заборонено.

3 — щоб перевірити цей варіант відповіді, слід звернутися до пункту 15.3, згідно з ПДР:

«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

На малюнку зображена забудована територія — будинок, зелені насадження, тротуар, тобто всі ознаки того, що на ілюстрації населений пункт.

З’ясували, що вказане у відповідях 1 і 2 буде заборонено на представленій дорозі, бо це дорога з одностороннім рухом. Четвертий варіант буде правильним, оскільки об’єднує в собі вказане у відповідях 1 і 2.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo