Яким транспортним засобам заборонено рух у зону дії зображеного дорожнього знака?

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання розберемо опис цього дорожнього знака. Він належить до наказових. Згідно з ПДР:

«Знак 4.11 «Рух легкових автомобілів» дозволяє рух тільки легкових автомобілів, автобусів, мотоциклів, маршрутних транспортних засобів і вантажних автомобілів, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3,5 т.

Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у позначеній зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, розташовані в цій зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення».

Звернемося до пункту 1.10, наведемо значення термінів — транспортних засобів, про які йдеться в наведеному вище пункті, щоб знати відмінності між ними, згідно з ПДР:

«Автобус — автомобіль з кількістю місць для сидіння більше дев’яти з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки.

Велосипед — транспортний засіб, крім крісел колісних, що приводиться в рух мускульною силою людини, яка знаходиться на ньому.

Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів.

Легковий автомобіль — автомобіль з кількістю місць для сидіння не більше дев’яти з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки.

Маршрутні транспортні засоби (транспортні засоби загального користування) — автобуси, мікроавтобуси, тролейбуси, трамваї і таксі, що рухаються за встановленими маршрутами та мають визначені місця на дорозі для посадки (висадки) пасажирів.

Мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Мотоцикл — двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг».

Розглянувши описи, відмінності між транспортними засобами, переглянувши варіанти відповіді, стає зрозумілим, що велосипедам, мопедам та гужовим возам заборонено рух в зоні дії знаку 4.11 «Рух легкових автомобілів».

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo