Водій якого автомобіля виконує стоянку з порушенням Правил дорожнього руху?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо білий і синій автомобілі, які виконують стоянку під дорожнім знаком з табличкою. На білому автомобілі встановлено розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю».

Наведемо описи встановленого дорожнього знака і таблички. Знак належить до заборонних. Згідно з ПДР:

«Знак 3.34 «Зупинку заборонено» забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Не поширюється дія знака:

• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

за наявності під ним таблички 7.18 «Крім осіб з інвалідністю» на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, з встановленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він встановлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням в кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.4, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

«Табличка 7.2.2 «Зона дії» позначає зону дії заборонних знаків 3.34 «Зупинку заборонено», 3.35 «Стоянку заборонено», 3.36 «Стоянку заборонено в непарні числа місяця», 3.37 «Стоянку заборонено в парні числа місяця», а також довжину одного або декількох розташованих один за одним зупинкових майданчиків.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Стає зрозумілим, що, виконавши стоянку, порушили Правила обидва водії — білого і синього автомобілів, бо вони виконали стоянку в зоні дії знака, який забороняє зупинку і стоянку, — 3.34 «Зупинку заборонено». У цій ситуації не має значення розпізнавальний знак, який встановлено на білому автомобілі, «Водій з інвалідністю», бо під знаком не встановлена додатково табличка 7.18 «Крім осіб з інвалідністю», за наявності якої дія знака 3.34 «Зупинку заборонено» не поширювалася б на білий автомобіль.

Правильна відповідь — третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo