Який з автомобілів поставлено на стоянку з порушенням Правил дорожнього руху в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання слід навести опис заборонного знака, який встановлено з правого боку дороги, і таблички під ним, згідно з ПДР:

«Знак 3.34 «Зупинку заборонено» забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Не поширюється дія знака:

• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

• за наявності під ним таблички 7.18 «Крім осіб з інвалідністю» на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем з установленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він установлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням в кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.4, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

«Табличка 7.2.3 «Зона дії» позначає кінець зони дії знаків 3.34, 3.35, 3.36, 3.37.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Тобто на малюнку бачимо кінець зони дії під знаком, після знака і на іншому боці дороги — дія заборонного знака 3.34 «Зупинку заборонено» не поширюється.

Тепер розглянемо пункти Правил, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

Пункт 15.1 «Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі мають здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Пункт 15.2 «У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Пункт 15.3 «У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

На малюнку ми чітко бачимо дорогу в населеному пункті, про що свідчать житлові будинки по обидва боки дороги, тротуари і зелені насадження. Стає зрозумілим, що в цьому випадку зупинка і стоянка дозволяються на лівому боці дороги, бо умови, описані в пункті 15.3, дотримуються.

З усього вищеописаного розуміємо, що сірий і жовтий автомобілі поставлені на стоянку, не порушуючи вимоги Правил, зелений автомобіль також поставлений на стоянку правильно, а ось червоний автомобіль порушує вимоги заборонного знака 3.34 «Зупинку заборонено», бо перебуває в зоні його дії. Правильна відповідь — четверта.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo