Чи дозволено водієві вантажного автомобіля виконати обгін у зображеній ситуації, якщо состав, який обганяють, рухається зі швидкістю менш ніж 30 км/год.?

Допомога Експерта

Розберемо опис установленого на цій ділянці дороги заборонного знака, згідно з ПДР:

«Знак 3.27 «Обгін вантажним автомобілям заборонено» забороняє вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т обганяти усі транспортні засоби (крім поодиноких, що рухаються зі швидкістю менш як 30 км/год). Тракторам забороняється обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких велосипедів, гужових возів (саней).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена встановленням у кінці зони його дії знака 3.28».

У пункті 33.3 є важливе зауваження:

«Поодинокими вважаються одиничні транспортні засоби, автопоїзди, а також транспортний засіб, що буксирує, у зчепленні з тим, що буксирується».

З цього випливає, що состав, який рухається попереду вантажного автомобіля зі швидкістю менш як 30 км/год, обігнати дозволено. Правильна відповідь — перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo