Чи дозволено водієві трактора виконати обгін у зображеній ситуації, якщо автомобіль, що їде попереду, рухається зі швидкістю менш ніж 30 км/год?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо легковий автомобіль, з тексту запитання знаємо, що він рухається зі швидкістю менше 30 км/год, і трактор, який рухається за цим легковим автомобілем та має намір його обігнати. Звертаємо увагу на встановлений дорожній знак, згідно з ПДР:

«Знак 3.27 «Обгін вантажним автомобілям заборонено» забороняє вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т обганяти усі транспортні засоби (крім поодиноких, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год). Тракторам забороняється обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких велосипедів, гужових возів (саней).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена встановленням у кінці зони його дії знака 3.28 «Кінець заборони обгону вантажним автомобілям». Знак належить до заборонних.

В описі цього дорожнього знака чітко вказано, що тракторам забороняється обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких велосипедів, гужових возів (саней). Зверніть увагу, що швидкість руху легкового автомобіля, який рухається попереду трактора в ситуації, що зображена на малюнку, не матиме значення.

Безсумнівно, що правильна відповідь — перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo