За якої з умов Вам буде дозволено виконати обгін вантажного автомобіля в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку зображені дорожня горизонтальна розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) і заборонний знак 3.25 «Обгін заборонено». Розглянемо їх докладні описи згідно ПДР: «Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км\год (одиночними вважаються поодинокі транспортні засоби...). Зона дії знака - від місця установки до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту...».

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в'їзд заборонено; ... Лінію перетинати забороняється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати дану лінію для об'їзду нерухомої перешкоди,..., а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються із швидкістю менше 30 км\год ».

І в описі до дорожньої розмітки 1.1, і до заборонного знаку 3.25 вказана однакова гранична швидкість - менше 30 км\год. Як підсумок, на малюнку попереду одиночний транспортний засіб, обгін якого ми можемо зробити, не порушуючи ПДР, якщо він рухається зі швидкістю менше 30 км\год.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo