Чи дозволено Вам у даній ситуації виконати обгін вантажного автомобіля з причепом, що рухається зі швидкістю менш ніж 30 км/год.?

Допомога Експерта

На малюнку відразу звертаємо увагу на встановлений знак, який належить до заборонних. Згідно з ПДР:

«Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім одиночних, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год (одиночними вважаються поодинокі транспортні засоби, автопоїзди, а також транспортний засіб, що буксирує, у зчепленні з буксированим).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена встановленням у кінці зони його дії знака 3.26 «Кінець заборони обгону».

Також бачимо горизонтальну дорожню розмітку, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.

Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати цю лінію для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дозволяють здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону одиночних транспортних засобів, які рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.

Розмітка 1.1 має синій колір, якщо нею позначаються майданчики для паркування, відведені на проїзній частині».

Із запитання ми знаємо, що вантажний автомобіль з причепом, який рухається перед нашим автомобілем, має швидкість менше 30 км/год. Вантажний автомобіль з причепом вважається одиночним транспортним засобом, що дозволяє нашому автомобілю виконати обгін. Відповідно, правильним варіантом відповіді буде перший.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo