Чи дозволено в даній ситуації рух вантажного автомобіля, якщо його маса становить 10 т?

Допомога Експерта

Знайдемо значення такого терміна, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

На малюнку бачимо встановлені дорожні знаки і табличку. Один з них — знак пріоритету 2.3 «Головна дорога», докладно зупинятися на його описі ми не будемо.

Другий дорожній знак належить до заборонних, під ним установлено табличку. Наведемо їхні описи докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 3.16 «Рух транспортних засобів, навантаження на вісь яких перевищує ... т, заборонено» забороняє рух транспортних засобів, у яких фактичне навантаження на будь-яку вісь більше зазначеної на знакові.

Дія знака поширюється на ту дорогу (ділянку дороги), на початку якої встановлено цей знак».

«Табличка 7.1.1 «Відстань до об’єкта» позначає дистанцію від знака до початку небезпечної ділянки, місця запровадження відповідного обмеження або певного об’єкта (місця), розташованого попереду за ходом руху.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

На цьому малюнку не видно, скільки осей у вантажного автомобіля, а в запитанні зазначено тільки його масу — 10 т. Проте, розмірковуючи логічно, якщо зважати на те, що є на малюнку, то виходить, що навантаження на вісь в 7 т, як вказано на знаку, має на увазі, що фактична маса такого транспортного засобу буде набагато більшою за озвучені 10 т. Також важливою тут є наявність таблички під знаком, з опису якої випливає, що дія знака буде починатися через 400 м. Тому в цьому випадку рух представленому вантажному автомобілю буде дозволено. Правильна відповідь — перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo