Чи дозволено в даній ситуації рух вантажного автомобіля, якщо його маса становить 10 т?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «вантажний автомобіль» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

Розберемо опис представленого заборонного знака, згідно з ПДР:

«Знак 3.16 «Рух транспортних засобів, навантаження на вісь яких перевищує ... т, заборонено» забороняє рух транспортних засобів, у яких фактичне навантаження на будь-яку вісь більше зазначеного на знакові.

Дія знака поширюється на ту дорогу (ділянку дороги), на початку якої встановлено цей знак».

Як бачимо, в тексті запитання зазначено масу транспортного засобу, а знак забороняє рух транспортних засобів, у яких навантаження на вісь більше зазначеного на знакові значення. Це різні поняття. Також на малюнку ми не бачимо, скільки осей має ця вантажівка. Однак, розглядаючи малюнок і розмірковуючи логічно, стає зрозумілим, що навантаження в 10 т на вісь має на увазі, що фактична маса такого транспортного засобу, про яку саме і йдеться в запитанні, буде набагато більшою від зазначених 10 т, а значить цьому транспортному засобу буде дозволено рух тут, дія знака не поширюватиметься на нього.

Правильною відповіддю виберемо першу.

Порадьтеся з друзями: