Чи дозволено водієві автопоїзда продовжити рух у прямому напрямку, якщо сумарна маса тягача та причепа становить 15 т?

Допомога Експерта

Розберемо дорожній знак і табличку під ним, які встановлені на дорозі, згідно з ПДР:

«Знак 3.15 «Рух транспортних засобів, маса яких перевищує ... т, заборонено» забороняє рух транспортних засобів, у тому числі їх составів, загальна фактична маса яких перевищує зазначену на знакові.

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету». Знак належить до заборонних.

«Табличка 7.1.1 «Відстань до об’єкта» позначає дистанцію від знака до початку небезпечної ділянки, місця запровадження відповідного обмеження або певного об’єкта (місця), розташованого попереду за ходом руху.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Як бачимо, фактична маса тягача і причепа перевищує зазначену на знакові, проте встановлена під заборонним знаком табличка уточнює і попереджає, що дія знака почнеться тільки через 1 км, а на цьому перехресті вимога знака ще не діє (не поширюється). Таким чином, водієві дозволено продовжити рух прямо на цьому перехресті, правильною відповіддю слід вибрати другу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo