Коли пішоходу дозволяється затримуватися і зупинятися на проїзній частині?

Допомога Експерта

Наведемо значення таких термінів, згідно з ПДР:

«Пішохід — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в кріслах колісних без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу коляску або крісло колісне».

«Проїзна частина — елемент дороги, призначений для руху нерейкових транспортних засобів. Дорога може мати декілька проїзних частин, межами яких є розділювальні смуги».

Розберемо пункти 4.9, 4.14, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

Пункт 4.9. «У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.

У таких місцях пішоходи, які не встигли закінчити перехід проїзної частини дороги одного напрямку, повинні перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а в разі їх відсутності — на середині проїзної частини і можуть продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконаються в безпеці подальшого руху».

Пункт 4.14. «Пішоходам забороняється:

a) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;

в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;

г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також в місцях, де встановлено огородження;

ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;

д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку».

Пункт 4.13. «В разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (чи) спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її».

З пунктів 4.9, 4.14 випливає, що пішоходу дозволяється затримуватися і зупинятися на проїзній частині в разі забезпечення безпеки дорожнього руху та в разі, коли він не встиг закінчити перехід проїзної частини дороги одного напрямку. При цьому в останньому випадку пішохід повинен бути або на лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, або, в разі її відсутності, на середині проїзної частини. Згідно з пунктом 4.13, в разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

Таким чином, у варіантах 1 і 3 вказані правильні твердження, а правильною відповіддю необхідно вибрати п’яту, яка об’єднує обидва ці варіанти.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo