У якому із зазначених місць Ви можете перетнути суцільну лінію дорожньої розмітки та зупинитися?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо розділювальну смугу з лівого боку від нашого автомобіля, узбіччя — з правого боку проїзної частини, а також два види горизонтальної дорожньої розмітки: суцільну лінію з лівого і правого боків проїзної частини та штриховану посередині. Розберемо опис дорожніх розміток, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.

Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати цю лінію для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дозволяють здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.

Розмітка 1.1 має синій колір, якщо нею позначаються майданчики для паркування, відведені на проїзній частині».

«Розмітка 1.5 розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, що мають дві або три смуги; позначає межі смуг руху при наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку. Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

Розглянемо значення термінів, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Розділювальна смуга — виділений конструктивно або за допомогою суцільних ліній дорожньої розмітки 1.1 (вузька суцільна лінія), 1.2 (широка суцільна лінія) елемент автомобільної дороги, який розділяє суміжні проїзні частини. Розділювальна смуга не призначена для руху або стоянки транспортних засобів. При наявності на розділювальній смузі тротуару по ньому дозволяється рух пішоходів».

«Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що примикає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених цими Правилами. Узбіччя може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися ними), гужових возів (саней)».

Тепер розглянемо кожен напрямок:

Напрямок А — заборонено, бо в цьому випадку перетинається розмітка — вузька суцільна лінія, яку перетинати забороняється. Нагадаємо, що з лівого боку від розмітки розділова смуга, яка не призначена для руху або стоянки транспортних засобів.

Напрямок Б — дозволено. В цьому випадку перетинається розмітка 1.5 (лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку), розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) (перетинати забороняється), але з правого боку від розмітки 1.1 — край проїзної частини, суміжний з узбіччям, яке може використовуватися для зупинки або стоянки транспортних засобів, тому тут лінію перетинати дозволяється.

Виходячи з вищенаведеного, дозволено тільки напрямок Б, перший варіант відповіді — правильний.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo