Чи дозволено Вам транзитний рух у прямому напрямку через позначену зону?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо два дорожніх знаки, наведемо їх описи докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 3.1 «Рух заборонено» забороняє рух усіх транспортних засобів у випадках, коли:

початок пішохідної зони позначено знаком 5.36 «Пішохідна зона»;

• дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів; в такому випадку обов’язково додатково встановлюється знак 3.43 «Небезпека».

Не поширюється дія знака:

• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

• на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою чи автомобілем з установленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності);

• на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби мають в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому до місця призначення перехресті.

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету». Знак належить до заборонних.

«Знак 5.33 «Пішохідна зона» інформує про особливості й умови дорожнього руху, передбачені цими Правилами. Дія знака поширюється на всю позначену ним територію». Знак належить до інформаційно-вказівних.

Звернемося також до пункту 26.3, згідно з ПДР:

«У пішохідну зону в’їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об’єктів, розташованих на цій території, є інші під’їзди, водії повинні користуватися тільки ними».

Також роз’яснимо поняття «транзитний рух» («транзит»), згідно з Конвенцією про транзитну торгівлю внутрішньоконтинентальних держав, 1965 р.:

«Транзит, транзитний рух — провезення, рух товарів або пасажирів з однієї держави в іншу через третю державу, що лежить на шляху».

Згідно з «Вікіпедією»:

«Транзит — перевезення пасажирів і вантажів з одного пункту в інший через проміжні пункти».

Застосувавши пояснення цих понять до дорожнього руху, з вищеописаного випливає, що наш автомобіль має намір проїхати крізь цю ділянку дороги. Стає зрозумілим, що ми не належимо до водіїв транспортних засобів, на які дія цих знаків не поширюється. Транзитний рух у цій ситуації буде заборонено. Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo