Який із зображених знаків зобов'язує дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, яка перетинається, на нерегульованих перехрестях?

Допомога Експерта

Обидва представлених дорожніх знака відносяться до знаків пріоритету. 2.1 «Дати дорогу», 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено». Обидва знаки встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги і зобов'язують водія дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, що перетинається дорозі, а також справа по рівнозначної дорозі.

Зверніть увагу, що в питанні розглядається нерегульоване перехрестя, тобто таке, при якому черговість проїзду НЕ визначається сигналами світлофора чи регулювальника. На регульованому перехресті знаки пріорітета не діють.

Згідно ПДР:

При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі.

Знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня - перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, що перетинається, а за наявності таблички 7.8 (що вказує напрямок головної дороги) - транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, а також справа по рівнозначної дорозі.

Обидва знаки зобов’язують дати дорогу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo