У якій із зображених ситуацій водій повинен виконати вимогу знака «Проїзд без зупинки заборонено» (у другій ситуації світлофор працює в режимі миготіння жовтого сигналу)?

Допомога Експерта

В обох ситуаціях, які зображено, на перехресті встановлений знак пріоритету 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено».

У першій ситуації — перехрестя регульоване, бачимо зелений сигнал світлофора, що дозволяє рух.

У другій ситуації — перехрестя нерегульоване, світлофор працює в режимі миготіння жовтого сигналу.

Пункт 16.1 підтверджує наші міркування і допоможе відповісти на запитання, згідно з ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Тепер наведемо опис знака 2.2, згідно з ПДР:

«Знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня — перед знаком.

Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, що перетинається, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, а також праворуч по рівнозначній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги. Якщо знак установлений безпосередньо перед перехрестям, то йому має передувати знак 2.1 «Дати дорогу» з додатковою табличкою 7.1.2 «Відстань до об’єкта».

Якщо знак установлений перед залізничним переїздом, який не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності — перед цим знаком.

Знак має встановлюватися в місці, з якого для водія зупиненого транспортного засобу забезпечена видимість транспортних засобів, що рухаються по дорозі, яка перетинається».

Пункт 8.3 також стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.

Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету.

Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки».

Таким чином, в першій ситуації слід керуватися сигналом світлофора, в другій — установленим дорожнім знаком пріоритету.

З описаного вище випливає, що водій повинен зупинитися перед стоп-лінією тільки в другій ситуації, де перехрестя нерегульоване і де треба керуватися встановленим знаком пріоритету. Відповідно, правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo