Чи повинен водій жовтого автомобіля зупинитися перед стоп-лінією, якщо він вже зупинявся за попутним автомобілем?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо дорожній знак, який належить до знаків пріоритету, і горизонтальну дорожню розмітку — стоп-лінію. Розглянемо їх описи, згідно з ПДР:

«Знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня — перед знаком.

Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються головною дорогою, а також праворуч рівнозначною дорогою.

Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги. Якщо знак встановлений безпосередньо перед перехрестям, то йому має передувати знак 2.1 «Дати дорогу» з додатковою табличкою 7.1.2 «Відстань до об’єкта».

Якщо знак встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності — перед цим знаком.

Знак має встановлюватися в місці, з якого для водія зупиненого транспортного засобу забезпечена видимість транспортних засобів, що рухаються по дорозі, яка перетинається».

«Розмітка 1.12 (стоп-лінія) позначає місце, де водій повинен зупинитися за наявності знака 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» або при сигналі світлофора чи регулювальника, що забороняє рух».

Зверніть увагу, що знак 2.2 забороняє проїзд без зупинки перед стоп-лінією. Той факт, що водій вже зупинявся за попутним автомобілем не звільняє його від вимоги представленого дорожнього знака і розмітки, бо водій зупинявся ЗА автомобілем, а не ПЕРЕД розміткою. Виконання вимог знака та розмітки обов’язкове і не залежить в цьому випадку від кількості зупинок водія, а точніше його автомобіля, які передують знаку 2.2 і розмітці. Виконання цих вимог особливо важливе для дотримання безпеки, черговості проїзду, бо необхідно дати дорогу транспортним засобам, які рухаються по дорозі, яка перетинається. Зупинка важлива і тим, що знак 2.2 встановлюється в місці, з якого для водія зупиненого транспортного засобу забезпечена видимість транспортних засобів, що рухаються по дорозі, яка перетинається, а значить зупинка перед цим за попутним автомобілем не дасть водієві потрібної інформації про поточну ситуацію на дорозі в момент перебування на перехресті.

З’ясували, що правильним варіантом відповіді буде другий — повинен зупинитися перед стоп-лінією.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo