Чи є обов'язковою зупинка для виконання вимоги даного дорожнього знака?

Допомога Експерта

Представлений знак належить до знаків пріоритету, наведемо його опис докладніше, згідно з ПДР:

«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

В описі цього знака не йдеться про обов’язкову зупинку, як в описі до знаку 2.2, який також може встановлюватися на другорядних дорогах і зобов’язує зупинитися перед проїздом перехрестя в будь-яких випадках, незалежно від наявності інших учасників дорожнього руху, зазвичай встановлюється в місцях, де оглядовість обмежена. Його опис згідно з ПДР:

«Знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня — перед знаком».

Нагадаємо значення термінів «дати дорогу» і «перевага» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».

Повернемося до запитання: знак 2.1 «Дати дорогу» зобов’язує дати дорогу, однак, яким способом це зробити, вирішує водій.

За відсутності інших учасників руху, коли виїзд на головну дорогу добре проглядається, проїзд дозволений без будь-яких дій, в тому числі й без зупинки. Але, якщо на перехресті є інші учасники дорожнього руху, що мають право першочергового проїзду, а інших способів і можливостей надати право першочергового проїзду немає, це може змусити водія, якому встановлений знак 2.1, здійснити зупинку.

Також необхідно зупинитися та впевнитися в безпеці проїзду і в тому, що своїми діями не створимо аварійну обстановку, а після проїхати перехрестя, у випадках, коли виїзд з другорядної дороги на головну погано проглядається або не проглядається зовсім.

Правильною відповіддю виберемо другу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo