Зображений дорожній знак діє:

Допомога Експерта

Розберемо представлений знак докладніше, згідно з ПДР:

«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта». Є знаком пріоритету.

Згідно з пунктом 8.3 ПДР:

«Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.

Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету.

Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки».

І також пункт 16.1 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Все вищеописане дозволяє нам зробити висновок про те, що цей знак пріоритету 2.1 «Дати дорогу» діє тільки на нерегульованому перехресті.

Наявність знака вказує на перехрестя нерівнозначних доріг, де одна дорога (пересічна) — головна, інша (на якій встановлено цей знак 2.1) — другорядна.

Зверніть увагу, що знак може бути встановлений і на регульованому світлофором або регулювальником перехресті, проте діяти знак почне, коли перехрестя вважатиметься нерегульованим, у випадках, які описані в пункті 16.1.

Однозначно правильною відповіддю буде друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo