Чи дозволена навчальна їзда в житлових зонах?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «житлова зона», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Житлова зона — дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.31 «Житлова зона».

Відповісти на запитання допоможуть такі пункти, згідно з ПДР:

Пункт 24.9. «Забороняється навчання водінню транспортних засобів у житловій зоні, на дорогах для автомобілів та на автомагістралях».

Пункт 26.2. «У житловій зоні забороняється:

a) транзитний рух транспортних засобів;

б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних або спеціальних транспортних засобів;

в) стоянка з працюючим двигуном;

г) навчальна їзда;

ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, які обслуговують об’єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, які проживають в цій зоні)».

Стає зрозумілим, що перший варіант відповіді буде правильним — заборонена.

Порадьтеся з друзями: