Яким способом дозволено виконувати буксирування транспортних засобів під час ожеледиці?

Допомога Експерта

Знайдемо значення терміна «буксирування», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Буксирування — переміщення одним транспортним засобом іншого транспортного засобу, яке не належить до експлуатації автопоїздів (транспортних составів) на жорсткому чи гнучкому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування».

Звернемося до пункту 23.10, згідно з ПДР:

«Буксирування забороняється:

a) якщо фактична маса транспортного засобу, який буксирується з несправною гальмівною системою (або за її відсутності), перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, який буксирує;

б) на гнучкому зчепленні під час ожеледиці;

в) якщо загальна довжина зчеплених транспортних засобів перевищує 22 м (маршрутних транспортних засобів — 30 м);

г) мотоциклами без бокового причепа, а також таких мотоциклів, мопедів чи велосипедів;

ґ) більше одного транспортного засобу (за винятком випадків, коли порядок буксирування двох і більше транспортних засобів погоджено з уповноваженим підрозділом Національної поліції) або транспортним засобом з причепом;

д) автобусами».

Також наведемо пункт 23.2, згідно з ПДР:

«Буксирування транспортних засобів здійснюється:

a) із застосуванням жорсткого або гнучкого зчеплення;

б) із частковим навантаженням транспортного засобу, який буксирується, на платформу або на спеціальне опорне пристосування».

Стає зрозумілим, що оскільки заборонено буксирування на гнучкому зчепленні під час ожеледиці, то слід застосувати буксирування на жорсткому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування. Правильний варіант відповіді — четвертий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo