За якої умови дозволене буксирування на жорсткому зчепленні транспортного засобу з несправною гальмовою системою?

Допомога Експерта

Знайдемо з пункту 1.10 значення терміна «буксирування», згідно з ПДР:

«Буксирування — переміщення одним транспортним засобом іншого транспортного засобу, яке не належить до експлуатації автопоїздів (транспортних составів) на жорсткому чи гнучкому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування».

Пункт 23.10 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«Буксирування забороняється:

a) якщо фактична маса транспортного засобу, що буксирується з несправною гальмівною системою (або за її відсутності), перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, що буксирує;

б) на гнучкому зчепленні під час ожеледиці;

в) якщо загальна довжина зчеплених транспортних засобів перевищує 22 м (маршрутних транспортних засобів — 30 м);

г) мотоциклами без бокового причепа, а також таких мотоциклів, мопедів чи велосипедів;

ґ) більш як одного транспортного засобу (за винятком випадків, коли порядок буксирування двох і більше транспортних засобів погоджено з уповноваженим підрозділом Національної поліції) або транспортним засобом з причепом;

д) автобусами».

Стає зрозумілим, що перший варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями: