Чи дозволено водієві – учаснику дорожньо-транспортної пригоди – з огляду на гостру потребу (для зняття болю) вживати алкоголь, наркотики, лікарські препарати, виготовлені на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки), до приїзду карети швидкої допомоги?

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 2.10, а саме підпункту «є», згідно з ПДР:

«У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов’язаний:

...

є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки)».

Очевидно, що правильним варіантом відповіді буде другий — забороняється.

Порадьтеся з друзями: