Про що попереджає даний дорожній знак?

Допомога Експерта

У самому запитанні вже є підказка, яка звучить: «про що попереджає цей дорожній знак...»

Буде логічним звернутися до попереджувальних знаків і знайти опис представленого дорожнього знака там. Згідно з ПДР:

«Знак 1.22 «Перехрещення з другорядною дорогою» встановлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Розмірковуємо логічно: з назви цього знака випливає, що він попереджає про перехрещення з другорядною дорогою. Відповідно, ми перебуваємо на головній дорозі. Цей знак установлюється, щоб попередити водія про наближення до перехрестя нерівнозначних доріг, на якому у нього буде перевага в русі.

Знак пріоритету 2.3 «Головна дорога» доречно встановлювати в населених пунктах, де рух інтенсивніший. Але також є випадки, коли встановлюється і знак 2.3 «Головна дорога», і цей знак 1.22 «Перехрещення з другорядною дорогою»: наприклад, на небезпечних перехрестях поза населеним пунктом. Тоді цей попереджувальний знак 1.22 за 150—300 м попереджає водія про наближення до перехрестя нерівнозначних доріг, а вже перед самим перехрестям буде встановлено знак пріоритету «Головна дорога».

Нагадаємо опис знака 2.3 «Головна дорога», який належить до знаків пріоритету, згідно з ПДР:

«Знак 2.3 «Головна дорога» надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям, а також на початку головної дороги. Знак обов’язково повторюється з табличкою 7.8 «Напрямок головної дороги» перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок, а також перед перехрестям зі складним плануванням».

Виходячи з вищевикладеного, стає зрозумілим, що правильним варіантом відповіді буде другий — цей знак попереджає про наближення до перехрестя, де водій, для якого встановлено цей знак, має перевагу в русі.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo