Чи дозволено водієві синього автомобіля виконати випередження автомобіля що супроводжує колону і рухається з увімкненим зеленим проблисковим маячком?

Допомога Експерта

З пункту 3.3 випливає, що увімкнений маячок зеленого кольору (самостійно або в поєднанні з увімкненим маячком синього кольору) застосовується на транспортному засобі, який супроводжує колону транспортних засобів, а саме замикає її. Після проїзду такого оперативного транспортного засобу скасовуються обмеження на рух інших транспортних засобів. При цьому під час супроводу на транспортному засобі, що рухається попереду колони, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору.

Розберемо пункт 3.4, щоб правильно відповісти на це запитання, згідно з ПДР:

«Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору та супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах зі швидкістю колони або займати місце в колоні».

Таким чином, правильним варіантом відповіді буде перший — заборонено.

Порадьтеся з друзями: