Чи повинен водій автомобіля, рухаючись по головній дорозі, дати дорогу транспортному засобу з увімкненим синім проблисковим маячком?

Пункти ПДР

Пункт 3.2 ПДР України (відкриється в новій вкладці)

Допомога Експерта

Це запитання стосується пункту 3.2, згідно з ПДР:

«У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).

На транспортних засобах, що рухаються в супроводжуваній колоні, має бути ввімкнено ближнє світло фар.

Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку».

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде другий варіант — водій автомобіля, рухаючись по головній дорозі, повинен дати дорогу транспортному засобу з увімкненим синім проблисковим маячком.

Порадьтеся з друзями: