Який із перелічених дорожніх знаків вказує водію про наближення до небезпечного повороту дороги?

Допомога Експерта

З підпункту «а» пункту 8.4 ПДР випливає, що попереджувальні знаки інформують водіїв про наближення до небезпечної ділянки дороги і характер небезпеки, вказують, що під час руху по цій ділянці необхідно вжити заходів для безпечного проїзду.

Для відповіді на це запитання необхідно навести описи кожного з представлених дорожніх знаків і вибрати відповідний за змістом знак, який належить до групи попереджувальних, згідно з ПДР:

1 — «Знак 1.4.1 «Напрямок повороту» (рух праворуч) показує напрямок повороту дороги, позначеної знаком 1.1 «Небезпечний поворот праворуч», напрямок об’їзду перешкоди на дорозі і, крім того, напрямок об’їзду центра перехрестя з круговим рухом.

На поворотах радіусом менше 1000 м поза населеними пунктами і менше 250 м у населених пунктах дозволяється застосовувати знак, що являє собою частину знака 1.4.1 (одна стрілка). В цьому випадку він має повторюватися вздовж повороту на відстані від 3 м до 85 м, залежно від радіуса повороту». Знак належить до попереджувальних.

2 — «Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується зі знаками 2.1, 2.2, 2.3.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

3 — «Знак 1.1 «Небезпечний поворот праворуч» попереджає про заокруглення дороги радіусом менше 500 м поза населеними пунктами і менше 150 м — у населених пунктах або про заокруглення з обмеженою оглядовістю.

Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта». Знак належить до попереджувальних.

4 — «Знак 5.18 «Напрямок руху по смузі» показує дозволений напрямок руху по смузі. Знак зі стрілкою, яка зображає поворот ліворуч іншим чином, ніж це передбачено цими Правилами, означає, що на цьому перехресті поворот ліворуч або розворот здійснюється з виїздом за межі перехрестя праворуч і об’їздом клумби (розділювального острівця) в напрямку, показаному стрілкою.

Знак, що дозволяє поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, дозволяє й розворот з цієї смуги.

Дія знака, встановленого перед перехрестям, поширюється на все перехрестя, якщо наступний знак 5.16 або 5.18, встановлений на ньому, не дає інших вказівок». Знак належить до інформаційно-вказівних.

 Як бачимо, правильною відповіддю слід обрати третю, яка відповідає попереджувальному знаку 1.1 «Небезпечний поворот праворуч». Будьте уважні, знак під номером 1, який відповідає знаку 1.4.1 «Напрямок повороту» (рух праворуч), встановлюється безпосередньо на небезпечній ділянці дороги, на повороті, а знак 1.1 «Небезпечний поворот праворуч» заздалегідь попереджає про наближення до цього небезпечного повороту.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo