Як називається даний маневр?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо дорогу, яка має дві проїзні частини, розділені між собою розділювальною смугою. Обидва автомобілі рухаються по одній проїзній частині, на якій рух здійснюється тільки в одному напрямку по двох суміжних смугах. Рух у зустрічному напрямку здійснюється по другій проїзній частині, відокремленій розділювальною смугою від проїзної частини, по якій рухаються обидва автомобілі.

У пункті 1.10 знайдемо значення термінів «обгін» і «випередження», щоб розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху».

«Випередження — рух транспортного засобу зі швидкістю, яка перевищує швидкість попутного транспортного засобу, що рухається поряд по суміжній смузі».

Також у варіантах відповіді запропоновано термін «об’їзд». Об’їзд означає маневр, пов’язаний з виїздом із займаної смуги, якщо подальший рух цією смугою неможливий внаслідок появи перешкоди.

Термін «перешкода для руху» наведемо з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Перешкода для руху — нерухомий об’єкт у межах смуги руху транспортного засобу чи об’єкт, що рухається попутно в межах цієї смуги (за винятком транспортного засобу, що рухається назустріч загальному потоку транспортних засобів) і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу».

Проте в ситуації, яка зображена на малюнку, цей маневр не можна назвати об’їздом, бо обидва автомобілі мають різну швидкість, але рухаються по смузі.

Правильним варіантом відповіді буде третій — випередження, оскільки цей маневр не пов’язаний з виїздом на смугу зустрічного руху.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo