Оглядовістю вважається можливість бачити з місця водія...

Допомога Експерта

Розглянемо пункт 1.10 ПДР, в якому наведені значення термінів, що зустрічаються в ПДР, згідно з Правилами:

«Оглядовість — об’єктивна можливість бачити дорожню обстановку з місця водія».

Варто докладніше розібрати термін «дорожня обстановка», який також наведено в пункті 1.10, згідно з ПДР:

«Дорожня обстановка — сукупність факторів, що характеризуються дорожніми умовами, наявністю перешкод на певній ділянці дороги, інтенсивністю і рівнем організації дорожнього руху (наявність дорожньої розмітки, дорожніх знаків, дорожнього обладнання, світлофорів та їхній стан), які повинен враховувати водій при виборі швидкості, смуги руху і прийомів керування транспортним засобом».

Також розкриємо значення терміна «дорожні умови», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Дорожні умови — сукупність факторів, що характеризують (з урахуванням пори року, періоду доби, атмосферних явищ, освітленості дороги) видимість у напрямку руху, стан поверхні проїзної частини (чистота, рівність, шорсткість, зчеплення), а також її ширину, величину похилів на спусках і підйомах, віражів і заокруглень, наявність тротуарів або узбіч, засобів організації дорожнього руху та їхній стан».

У терміні «дорожні умови» описане стосовно проїзної частини належить до поняття «елементи дороги».

Уважно вивчивши запропоновані варіанти, стає зрозумілим, що описане в першому, другому і третьому варіантах відповідей буде належати до терміна «оглядовість», якщо розглядати його розгорнуто і широко. П’ятий варіант відповіді саме об’єднує вказане в цих трьох відповідях, тому буде правильним саме він, бо передбачено лише один правильний варіант відповіді.

Порадьтеся з друзями: