Водії яких транспортних засобів під час зупинки або стоянки на гірських дорогах, а також на підйомах і спусках обов'язково повинні користуватися противідкотними упорами?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення термінів «стоянка» і «зупинка» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Стоянка — припинення руху транспортного засобу на час більш як 5 хвилин з причин, не пов’язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу».

«Зупинка — припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин чи більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо)».

Розберемо пункт 28.2, згідно з ПДР:

«На гірських дорогах і крутих спусках водій вантажного автомобіля, дозволена максимальна маса якого перевищує 3,5 т, трактора й автобуса повинен:

a) користуватися спеціальними гірськими гальмами, якщо вони встановлені на транспортному засобі заводом-виробником;

б) під час зупинки або стоянки на підйомах і спусках користуватися противідкотними упорами».

Як бачимо, у відповідях 1, 2, 3 перераховані транспортні засоби, які зазначені в пункті вище, тобто у всіх цих варіантах подано правильну інформацію. Однак правильною відповіддю виберемо четверту, яка об’єднує вказані варіанти.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo