Виїжджаючи із житлової зони, водій синього автомобіля повинен дати дорогу:

Допомога Експерта

Це запитання стосується пункту 26.4, згідно з ПДР:

«При виїзді з житлової та пішохідної зони водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху».

Розглянемо докладніше термін «учасник дорожнього руху», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Учасник дорожнього руху — особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин, велосипедист, а також особа, що рухається в кріслі колісному».

Також пункт 10.2 стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, які рухаються по ній, а з’їжджаючи з дороги — велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає».

Тепер уважно подивимося на малюнок: згідно зі світловими покажчиками повороту, наш автомобіль має намір повернути ліворуч, тобто ми повинні дати дорогу пішоходу, а також сірому автомобілю, який вже рухається по проїзній частині.

Зверніть увагу, що напрямок (траєкторія) руху нашого автомобіля в цій ситуації не стосується руху велосипедиста. Це пов’язано з тим, що напрямок руху велосипедиста ми не перетинаємо (він рухається в протилежний нам напрямок), відповідно поступитися дорогою йому не вийде і не є можливим.

Правильним варіантом відповіді буде третій.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo