Чи дозволяється навчальна їзда в житловій зоні?

Допомога Експерта

Для початку наведемо значення терміна «житлова зона» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Житлова зона — дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.31 «Житлова зона».

Відповідь на це запитання знайдемо в пунктах 26.2 і 24.9, згідно з ПДР:

Пункт 26.2. «У житловій зоні забороняється:

a) транзитний рух транспортних засобів;

б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних або спеціальних транспортних засобів;

в) стоянка з працюючим двигуном;

г) навчальна їзда;

ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об’єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, які проживають у цій зоні)».

Пункт 24.9. «Забороняється навчання водінню транспортних засобів у житловій зоні, на дорогах для автомобілів та на автомагістралях».

Очевидно, що правильною буде третя відповідь — забороняється.

Порадьтеся з друзями: