50. Додаткові питання щодо категорій C1,C (Юридична відповідальність)

00 : 00
<<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
>>

Який мінімальний стаж керування повинен мати водій транспортного засобу з водійським посвідченням категорії «С», щоб перевозити пасажирів у кількості до 8 осіб у пристосованому вантажному автомобілі?

Пункти ПДР

Пункт 21.5 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Button Button

Допомога Експерта

Звернемося до пункту 21.5, який стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«Послуги з перевезення пасажирів (до 8 осіб, крім водія) у пристосованому для цього вантажному автомобілі дозволяється водіям, які мають стаж керування транспортним засобом понад три роки і посвідчення водія категорії «С», а в разі перевезення понад зазначену кількість (в тому числі пасажири в кабіні) — категорій «С» і «D».

Правильна відповідь — друга.

За яких умов військовослужбовці строкової служби, які мають посвідчення водія тільки категорії «С», допускаються до перевезення пасажирів у кузові пристосованого для цього вантажного автомобіля?

Пункти ПДР

Пункт 21.8 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Button Button

Допомога Експерта

Пункт 21.8 стосується цього питання, згідно з ПДР:

«Військовослужбовці строкової служби, які мають посвідчення водія транспортного засобу категорії «С», допускаються до перевезення пасажирів у кузові пристосованого для цього вантажного автомобіля згідно з кількістю обладнаних для сидіння місць після проходження спеціальної підготовки і стажування протягом 6 місяців».

У пункті 2.13 знайдемо докладний опис категорії «С»:

«Право на керування транспортними засобами особам може бути надано:

• автомобілями, колісними тракторами, самохідними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами, які експлуатуються у вулично-дорожній мережі, всіх типів (категорії В1, В, С1, С), за винятком автобусів, трамваїв і тролейбусів, — з 18-річного віку.

Транспортні засоби належать до таких категорій:

С — призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кг (16500 фунтів), состав транспортних засобів з тягачем категорії «С» та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кг».

Таким чином, другий варіант відповіді виберемо правильним.

Перевезення пасажирів заборонено:

Пункти ПДР

Пункт 21.11 а) ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Button Button

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «пасажир» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Пасажир — особа, яка користується транспортним засобом і перебуває в ньому, але не причетна до керування ним».

Звернемося до пункту 21.11 для відповіді на це запитання, згідно з ПДР:

«Забороняється перевозити:

a) пасажирів поза кабіною автомобіля (крім передбачених цими Правилами випадків перевезення пасажирів у кузові вантажного автомобіля з бортовою платформою або в кузові-фургоні, призначених для перевезення пасажирів), у кузові автомобіля-самоскида, трактора, інших самохідних машин, на вантажному причепі, напівпричепі, в причепі-дачі, в кузові вантажного мотоцикла;

б) дітей, які мають зріст менше 145 см або не досягли 12-річного віку, — в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;

в) дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля;

г) організовані групи дітей у темну пору доби».

Стає зрозумілим, що все перераховане у відповідях 1, 2, 3 буквально збігається і з зазначеним в підпункті «а» пункту 21.11. Правильна відповідь — четверта.

Вимог якого нормативно-правового акта повинні дотримуватися водії під час транспортування вантажів?

Допомога Експерта

Під час транспортування вантажів водії транспортних засобів повинні дотримуватися вимог Правил дорожнього руху загалом, а саме перевезення вантажів стосується розділ 22 «Перевезення вантажів».

Очевидно, правильною відповіддю буде друга.

Чи дозволено використання рухомого складу, призначеного для перевезення харчових продуктів, для перевезення інших вантажів?

Допомога Експерта

Використання рухомого составу, призначеного для перевезення продуктів харчування, для перевезення інших вантажів заборонено через несумісність, а саме те, що інші вантажі можуть мати специфічні властивості, наприклад сипучу структуру, специфічний запах тощо. Цей факт може мати негативні наслідки, якщо після таких перевезень продовжувати перевозити продукти харчування, бо ці продукти, їхня якість, властивості можуть бути зіпсовані залишками раніше перевезених інших вантажів.

Правильна відповідь — друга.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo