47. Додаткові питання щодо категорій В1, В (Безпека)

00 : 00
<<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
>>

Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій повинен:

Пункти ПДР

Пункт 12.1 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Button Button

Допомога Експерта

Щоб розібратися в питанні, звернемося до пунктів 2.3, 12.1, 13.1, які мають пряме відношення до вибору правильної відповіді. Згідно з ПДР:

Пункт 2.3. «Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний:

...

в) на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголівники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися особі, яка навчає водінню, якщо за кермом учень, а в населених пунктах, крім того, — водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі (підпункт змінений 11.07.2018)...»

Пункт 12.1. «При виборі в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним».

Пункт 13.1. «Водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримуватися безпечної дистанції та безпечного інтервалу».

Бачимо, що вказане в першому, другому, третьому варіантах відповіді буде правильним для забезпечення безпеки дорожнього руху водієм. Але оскільки правильною може бути тільки одна відповідь, четвертий варіант, що об’єднує вказане в перших трьох, буде правильним.

При русі в щільному потоці Ви помітили ззаду транспортний засіб, що рухається на занадто малій дистанції. Як слід вчинити, щоб забезпечити безпеку руху?

Що необхідно зробити перед відкриттям капота, якщо з-під нього йде дим?

Як найбезпечніше проїхати перехрестя, якщо при наближенні до нього Ви бачите зелений миготливий сигнал світлофора?

Допомога Експерта

Якщо на світлофорі зелений сигнал не горить, а блимає, це миготіння означає, що час, відведений на проїзд перехрестя, добігає кінця. Після цього має бути увімкнений сигнал, що забороняє рух. Іноді про час увімкнення сигналу іншого кольору можна дізнатися, подивившись на цифрове табло, але не всі світлофори їм забезпечені.

Якщо до перехрещення проїзних частин ще далеко, краще знижувати швидкість, а пізніше зупинитися, особливо якщо можна відзначити, що проїхати до кінця горіння зеленого ви точно не встигнете.

Такі самі дії потрібно виконати, якщо необхідно перетнути пішохідну зебру. Якщо миготіння зеленого застало вас на відстані 5—10 м до розмітки, проїжджайте перехрестя з дотриманням необхідних запобіжних заходів.

При більшій відстані краще знизити швидкість, аж до повної зупинки, але в жодному разі не прискорюватися.

Ваші дії мають визначатися за тим, де саме вас застав світлофор. Наприклад, якщо ви перебуваєте безпосередньо перед перетином доріг і зупинятися небажано, при зеленому сигналі ви можете продовжити рух. Якщо червоне світло загориться, поки ви ще будете проїжджати перехрестя, закінчити маневр ви можете відповідно до пункту 16.8 ПДР:

«Водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. Проте, якщо на перехрестях перед світлофорами на шляху руху водія є дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія) або дорожній знак 5.62 «Місце зупинки», він повинен керуватися сигналами кожного світлофора».

Тобто при в’їзді на перехрестя в той час, поки не закінчив горіти дозвільний сигнал, продовжити рух на виїзд ви зобов’язані. Не варто робити так тільки в одному випадку — якщо за перехрестям ви бачите затор.

Якщо до краю проїзної частини ще далеко, світлофор почав блимати, а ви рухаєтеся повільно, не варто прискорюватися, навпаки знижуйте швидкість, а після зупиніться перед перехрестям і почекайте потрібного сигналу. Після зеленого сигналу увімкнеться жовтий.

Якщо розглядати кожен варіант відповіді, то збільшити швидкість — неприпустимо і небезпечно, не змінювати швидкість руху, а після, якщо не вийде проїхати перехрестя, загальмувати перед «Стоп-лінією» — також небезпечно, бо в цьому випадку, якщо не збавляти швидкість, доведеться вдатися до екстреного гальмування, яке негативно позначається і на технічному стані автомобіля. Виходячи з вищевикладеного, тільки третій варіант відповіді буде правильним, грамотним з точки зору безпеки та ситуації на перехресті.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo