46. Додаткові питання щодо категорій В1, В (Юридична відповідальність)

00 : 00
<<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
>>

В яких випадках водій має право відступати від вимог законодавства?

Допомога Експерта

Питання стосується розділу 2 ПДР «Обов'язки і права водіїв механічних транспортних засобів». Ключова фраза в даному питанні «водій має право». Опускаємося в кінець розділу 2 і знаходимо пункт останній підпункт 2.14, який і допоможе вибрати правильний варіант відповіді. Згідно ПДР: «Водій має право: ...

е) відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтво громадян ». Даний підпункт розділений і процитовано в двох різних варіантах відповіді. Однак нагадаємо, що правильний варіант відповіді лише один і це буде той, який об'єднує перший і другий варіант відповіді.

Як свідок у справі про адміністративне правопорушення може бути викликана:

Передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування даним транспортним засобом, тягне за собою:

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання звернемося до Кодексу про адміністративні правопорушення. Відповідно до частини 2 статті 126:

«Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Стає зрозумілим, що це правопорушення тягне за собою адміністративну відповідальність і правильним варіантом відповіді буде перший.

Ким проводиться огляд на стан сп’яніння:

Допомога Експерта

Відповідь на це запитання знайдемо в такому документі:

«Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», згідно з цим документом:

«Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Затверджено

Наказ Міністерства внутрішніх справ України,

Міністерства охорони здоров’я України

09.11.2015 р. № 1452/735

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

11 листопада 2015 р. за № 1413/27858

I.             Загальні положення

1.            Ця Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі — стан сп’яніння), та оформлення результатів такого огляду.

5.            Ця Інструкція не поширюється на проведення судово-медичної та судово-психіатричної експертиз.

6.            Огляд на стан сп’яніння проводиться:

-              поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі — спеціальні технічні засоби);

-              лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря — фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

II.            Проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння поліцейським і оформлення його результатів

6.            Огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.

III.          Проведення огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я і оформлення його результатів

3.            Огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря — фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством…»

Стає зрозумілим, що огляд на стан сп’яніння, згідно з вищенаведеною Інструкцією, проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків або лікарем закладу охорони здоров’я, який має право на проведення такого огляду. Викладене у відповідях 2 і 3 правильне, отже, правильним варіантом відповіді буде п’ятий, який об’єднує в собі зазначене в обох перерахованих варіантах відповіді.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями: