45. Додаткові питання щодо категорій В1, В (Будова і терміни)

00 : 00
<<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
>>

За наявності якої несправності дозволяється експлуатація транспортного засобу?

Пункти ПДР

Пункт 31.4.7 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Button Button

У разі виникнення якої несправності заборонено подальший рух навіть до місця ремонту або стоянки?

Пункти ПДР

Пункт 31.6 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Button Button

Допомога Експерта

Наведемо пункт 31.6, згідно з ПДР:

«Забороняється подальший рух транспортних засобів, у яких:

a) робоча гальмівна система чи рульове керування не дають змоги водієві зупинити транспортний засіб або здійснити маневр під час руху з мінімальною швидкістю;

б) у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості не світяться лампи фар чи задніх габаритних ліхтарів;

в) під час дощу або снігопаду не працює склоочисник з боку розміщення керма;

г) пошкоджено тягово-зчіпний пристрій автопоїзда».

Очевидно, що перший варіант відповіді буде правильним.

Ви маєте право експлуатувати легковий автомобіль за відсутності:

Допомога Експерта

Звернемося до пункту 31.4, а саме 31.4.7, згідно з ПДР:

Пункт 31.4. «Забороняється експлуатація транспортних засобів, згідно із законодавством, за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам:

Пункт 31.4.7. Інші елементи конструкції:

є)  відсутні:

•  медична аптечка з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена, — на мотоциклі з боковим причепом, легковому, вантажному автомобілях, колісному тракторі, автобусі, мікроавтобусі, тролейбусі, автомобілі, що перевозить небезпечний вантаж;

знак аварійної зупинки (миготливий червоний ліхтар), який відповідає вимогам стандарту, — на мотоциклі з боковим причепом, легковому, вантажному автомобілях, колісному тракторі, автобусі;

на вантажних автомобілях з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т і в автобусах з дозволеною максимальною масою понад 5 т — противідкотні упори (щонайменше два);

• проблискові маячки оранжевого кольору на великовагових і великогабаритних транспортних засобах, на сільськогосподарській техніці, ширина якої перевищує 2,6 м;

працездатний вогнегасник на легковому, вантажному автомобілях, автобусі.

Примітки:

1. Тип, марка, місця встановлення вогнегасників, якими обладнуються транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Табличка оранжевого кольору», що перевозять небезпечні вантажі, визначаються спеціальними правилами.

2. Аптечка, перелік медикаментів якої відповідає ДСТУ 3961-2000 для відповідного типу транспортного засобу, і вогнегасник мають бути в закріпленому стані у місцях, визначених підприємством-виробником. Якщо конструкцією транспортного засобу ці місця не передбачено, медична аптечка і вогнегасник мають розміщуватися в легкодоступних місцях. Тип і кількість вогнегасників мають відповідати встановленим нормам. Вогнегасники, якими забезпечуються транспортні засоби, мають бути сертифікованими в Україні відповідно до вимог законодавства».

Стає зрозумілим, що для легкового автомобіля аптечка, знак аварійної зупинки, вогнегасник є обов’язковими предметами для експлуатації. І тільки наявність противідкотних упорів із запропонованих варіантів відповіді не передбачена для легкових автомобілів. Четвертий варіант відповіді буде правильним.

Для чого здійснюють балансування шин?

Допомога Експерта

Балансування коліс — це процес зменшення неврівноваженого обертання колеса до прийнятного рівня. Балансування дозволяє правильно розподілити вагу коліс для оптимального обертання, тобто просто кажучи — усунення биття колеса при обертанні, спричиненого відцентровою силою.

Основними причинами виконання цієї операції служать вимоги забезпечення безпеки руху, подовження термінів служби елементів підвіски, комфорту при русі тощо.

Кожен автовласник повинен розуміти, що невідбалансовані колеса призводять до появи відцентрових сил, яких не має бути. Ці сили передаються з коліс на елементи підвіски і далі безпосередньо на сам кузов. Вони діють у різних напрямках, у зв’язку з чим при русі транспортного засобу з’являється підвищена вібрація і надмірні навантаження на автомобіль в цілому. Причому практично ніхто з водіїв не замислюється над тим, що ударна сила на підвіску досить сильна: дисбаланс 14-дюймового колеса всього лише в 20 г при швидкості руху автомобіля 100 км/год за виникаючими навантаженнями дорівнює ударам кувалди вагою 3 кг, яка вдаряє по колесу з частотою 800 разів на хвилину!

Дійсно, якщо не балансувати колеса, то результати можуть бути невтішними і дорогими. Наведемо кілька прикладів того, яким може бути результат при використанні невідбалансованих коліс:

1. Підвищений знос шини і, як наслідок цього, зниження терміну її служби.

2. Знижується безпека руху.

3. Вузли підвіски схильні до підвищеного зносу.

4. Дискомфорт при керуванні автомобілем, підвищена втома водія, бо невідбалансовані передні колеса передають вібрацію на кермо.

Думаю, цих причин і так задосить для своєчасного виконання балансування коліс.

Балансувати необхідно як передні, так і задні колеса. Дійсно, якщо невідбалансовані тільки задні колеса, то вібраційних коливань буде менше, але це зовсім не означає, що не буде підвищеного зносу деталей автомобіля. Причому передчасно виходитимуть з ладу не тільки деталі задньої підвіски, але й передньої, а також усіх чотирьох коліс.

Балансування бажано проводити:

• При встановленні на диск шини, незалежно нової або тієї, що була у використанні.

• Приблизно через кожні 5000 км пробігу автомобіля.

• Після потрапляння автомобіля у велику яму або після пробою підвіски автомобіля.

• При появі вібрації кузова автомобіля і/чи биття в кермо при русі, найчастіше на швидкості понад 60 км/год.

• При кожному ремонті колеса.

Безсумнівно, що правильним варіантом відповіді буде перший — для запобігання биттю колеса під час руху.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo