41. Додаткові питання щодо категорій А1, А (Будова і терміни)

00 : 00
<<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
>>

Як може вплинути розтягнення ланцюга з часом на процес експлуатації мотоцикла?

Допомога Експерта

Щоб збільшити термін служби приводного ланцюга мотоцикла, потрібно періодично стежити за його натягненням, час від часу перевіряти, чи не провис ланцюг від слабкого натягнення, що видно неозброєним оком. Це важливий момент, бо з часом розтягнення ланцюга негативно вплине на процес експлуатації мотоцикла: в такому разі можливі перескакування зубців або розрив ланцюга через надмірну зношеність.

Стає зрозумілим, що третій варіант відповіді буде правильним.

Вкажіть, що потрібно перевірити перед початком руху.

Допомога Експерта

Перед виїздом перевірте технічний стан автомобіля. Ви витратите не більше 10 хвилин, проте будете впевнені в справності систем і агрегатів автомобіля. Перевірку необхідно виконувати і при щоденній експлуатації автомобіля, навіть якщо вам здається, що все працює бездоганно. Частину робіт можна виконати під час прогріву двигуна, заощадивши таким чином кілька хвилин.

Перед поїздкою на нерухомому автомобілі обов’язково перевірте роботу всіх педалей. Гальмівну систему можна перевірити, натиснувши на педаль гальма. Якщо педаль без опору «провалилася» до підлоги, значить гальмівна система несправна. Експлуатація такого автомобіля заборонена.

Очистіть від бруду і пилу всі стекла, дзеркала і фари автомобіля, а також його державні номерні знаки. Брудні або запилені стекла, дзеркала і фари не забезпечать вам необхідної видимості, огляду й освітлення дороги. Забруднені номерні знаки є адміністративним правопорушенням, і за це стягується штраф.

Перевірте працездатність габаритного, ближнього і дальнього світла фар, протитуманних фар, стоп-сигналів, покажчиків повороту й аварійної сигналізації. Також важливо перевірити працездатність звукового сигналу.

Як бачимо, вказане в першому і другому варіантах відповіді буде правильним, однак слід вибрати третю відповідь, яка об’єднує обидві ці відповіді.

Як часто рекомендують перевіряти рівень моторної оливи?

Допомога Експерта

Олива в двигуні призначена для змащування деталей циліндропоршневої групи. В процесі роботи двигуна вона піддається величезним перепадам механічних і теплових навантажень. Адже в картері двигуна взимку під час стоянки олива охолоджується до негативних температур, а вже під час запуску двигуна змащує деталі в найгарячіших його частинах, де відбувається згорання палива. Звісно, в таких умовах навіть найкраща олива не може перебувати вічно, тому важливо вчасно перевіряти її рівень, адже на кону — ресурс двигуна, ремонт якого коштуватиме дорого.

Необхідно перевіряти рівень оливи щодня перед поїздкою. І важливо робити це правильно. Автомобіль має стояти на рівному майданчику: у разі будь-якого нахилі рівень буде показаний неправильно. Заглушивши двигун, відкрийте капот і дістаньте оливний щуп. Відразу він не покаже коректний рівень: під час роботи двигуна олива циркулює. Щуп необхідно протерти, потім вставити назад до упору і через кілька секунд вийняти. Тепер рівень оливи відповідає дійсності. Якщо він не відповідає рекомендаціям виробника (має бути між позначками «Min» і «Max» на щупі), необхідно долити, причому для доливання використовується така сама олива, яка залита в двигун. Змішувати різні оливи не допускається!

Як бачимо, правильна відповідь — третя.

До чого може призвести недостатній тиск повітря в шинах коліс?

Допомога Експерта

Недостатній тиск у шинах небезпечний тим, що шина не тільки швидко зношується, а й стає небезпечною: на швидкості більше нагрівається, руйнується її каркас. Така покришка може лопнути або розбортуватися на повороті або при наїзді на перешкоду.

Очевидно, що третій варіант відповіді буде правильним.

Що сприяє недопущенню неконтрольованого биття колеса на швидкості (воблінгу)?

Допомога Експерта

Шиммі, або вобблінг — ефект биття переднього колеса мотоцикла або шасі літака, що виникає на швидкості, та «виляння» траєкторії руху з боку в бік. Вобблінг небезпечний тим, що неконтрольоване коливання керма виникає не на малих, а тільки на великих швидкостях руху. Він нерідко призводить до аварійної ситуації. Навіть досвідчені гонщики схильні до шіммі, що регулярно можна спостерігати на трасах шосейно-кільцевих мотогонок. В аваріях були випадки розриву коліс і зламу стійок шасі. Способу боротьби з шіммі, або вобблінгом, не існує.

Виникає це явище через однократний поштовх, коли колесо потрапляє на купину або в ямку. Іншої причини виникнення, крім великої швидкості, купини або ямки, до теперішнього часу не виявлено.

Вобблінг може бути спричинений:

• станом коліс;

• станом гальм;

• станом передньої або задньої підвіски;

• зношеними підшипниками;

• поганим регулюванням демпфера;

• регулюванням вітрового скла;

• неправильним розподілом ваги.

З матеріалів «Вікіпедії»:

Ефект шиммі — виникнення швидких коливань (частотою 4—10 Гц) зазвичай на рульових колесах транспортного засобу. У момент виникнення шиммі транспортний засіб в цілому не піддається впливу коливань, проте з наростанням їх амплітуди відбувається втрата керування через посилення нишпорення. Загроза розвитку шиммі, теоретично, існує у будь-яких транспортних засобах з однією точкою докладання керуючого впливу за наявності достатньої міри свободи рульового колеса, наприклад мотоцикли, велосипеди та скейтборди і, крім того, триколісні легкі літаки, здатні на землі розвивати швидкість понад 80 км/год. На більшості автомобілів ефект шиммі істотно не проявляється. Нестабільність, що передує розвитку ефекту, виникає здебільшого на великих швидкостях і за відчуттями приблизно відповідає характерним коливанням коліс магазинних візків або поведінки шасі літака під час приземлення.

Ефективне встановлення рульового демпфера для компенсації коливань. Вкрай важливі балансування переднього колеса, якість покришки, справність вилки, правильно вибрана жорсткість амортизатора.

Як бачимо, правильна відповідь — четверта, все перераховане вище.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo