36. Основи права в області дорожнього руху

00 : 00
<<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
>>

Який орган має право розглядати оскарження адміністративного затримання, особистого огляду, огляду речей, огляду, а також вилучення речей і документів, у тому числі посвідчення водія?

Пункти ПДР

Стаття 267 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Питання стосується Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме Глави 20 «Адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів». Стаття 267, яка називається «Оскарження адміністративного затримання, огляду і вилучення речей та документів» дає чітку відповідь на це питання і звучить так:

«Адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів можуть бути оскаржені зацікавленою особою у вищестоящий орган (вищій посадовій особі) стосовно органу (посадовій особі), застосував ці заходи, прокуророві або до суду».

Стає ясно, що перший і другий варіант відповіді правильні. Але так як вибрати можна тільки один варіант відповіді, то це буде третій варіант, який об'єднує вказане в перших двох варіантах.


Результати особистого огляду або огляду речей офіційно повинні бути зафіксовані:

Пункти ПДР

Стаття 264 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Процедура і порядок особистого огляду та огляду речей регламентовані Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме, статтею 264, щодо даного питання:

«...

Про особистий огляд, огляд речей складається протокол або про це робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення або в протоколі про адміністративне затримання».

Як бачимо, зазначені в першому і другому варіантах відповіді документи, перераховані і в статті 264 КУпАП. Але так як варіант відповіді можливий тільки один, то правильною відповіддю буде третій варіант, який об'єднує перший і другий варіанти відповідей.


В'їзд водіїв на залізничний переїзд на заборонний сигнал світлофора при закритому шлагбаумі тягне за собою:

Пункти ПДР

Стаття 123 ч. 1 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Перелік порушень і сума штрафів за порушення ПДР встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Описане в питанні порушення Правил стосується статті 123, частини 2:

«В'їзд на залізничний переїзд особою, яка керує транспортним засобом, у випадках, коли рух через переїзд заборонено.

*Штраф з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.

Штраф 850 грн.*

Таким чином, правильний варіант відповіді буде перший - «накладення штрафу або позбавлення права керування транспортним засобом».


Чи мають право посадові особи правоохоронних органів вилучати речі і документи під час затримання, особистого огляду або огляду речей?

Пункти ПДР

Стаття 265 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Питання стосується статті 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Речі та документи, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду чи огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі та документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають власнику, або знищують, а при платному вилученні речей — реалізують.

Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання».

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде друга.

Водії, які керують транспортними засобами і щодо яких є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння:

Пункти ПДР

Стаття 266 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

В цьому запитанні слід керуватися статтею 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Стаття 266. Відсторонення осіб від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції…»

Виходячи з вищевикладеного, правильним варіантом відповіді буде перший.

Чи дозволено органам внутрішніх справ провести адміністративне затримання, якщо водій порушив Правила дорожнього руху?

Пункти ПДР

Стаття 262-1 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Адміністративна відповідальність регламентується Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Це запитання стосується статті 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Органи (посадові особи), уповноважені здійснювати адміністративне затримання.

Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може здійснюватися тільки органами (посадовими особами), уповноваженими на те законами України.

Адміністративне затримання здійснюється:

• органами внутрішніх справ (Національною поліцією) — при вчиненні дрібного хуліганства, вчиненні насильства в сім’ї, порушенні порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, при поширенні неправдивих чуток, вчиненні злісної непокори законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, а також військовослужбовця чи образу їх, публічних закликів до невиконання вимог поліцейського, при прояві неповаги до суду, вчиненні незаконного доступу до інформації в автоматизованих системах, порушенні правил про валютні операції, правил обігу наркотичних засобів або психотропних речовин, незаконному продажу товарів або інших предметів, дрібній спекуляції, торгівлі з рук у невстановлених місцях, при розпиванні спиртних напоїв у громадських місцях або появі в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, у випадках, коли є підстави вважати, що особа займається проституцією, при порушенні правил дорожнього руху, правил полювання, рибальства і охорони рибних запасів та інших порушень законодавства про охорону і використання тваринного світу, при порушенні правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду через територію України, а також в інших випадках, прямо передбачених законами України...»

Таким чином, правильним варіантом відповіді буде перший — органам внутрішніх справ дозволяється провести адміністративне затримання, якщо водій порушив ПДР.

Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більше ніж:

Пункти ПДР

Стаття 263 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Наведемо значення термінів:

«Адміністративне правопорушення — протиправна, винна дія чи бездіяльність фізичної або юридичної особи, за яку законодавством про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність».

«Адміністративне затримання — найбільш поширений захід адміністративного припинення, який застосовується до осіб, які здійснюють адміністративні правопорушення. Воно полягає в примусовому, короткочасному обмеженні свободи дій (перш за все, пересування) громадян у вигляді утримання їх під наглядом у приміщенні поліції або іншому визначеному законодавством місці протягом установленого законом терміну (стаття 263 КУпАП) з метою встановлення особи правопорушника, здійснення його перевірки за обліками, припинення протиправної поведінки, складання протоколу».

Відповідь на запитання знайдемо в статті 263 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більш як три години».

Відповідно, третій варіант відповіді буде правильним.

Залишення водіями місця ДТП, до якої вони причетні, тягне за собою:

Пункти ПДР

Стаття 122-4 КУпАП

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання звернемося до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), а саме до статті 122-4:

«Стаття 122-4. Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди.

Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб».

Стає зрозумілим, що правильним варіантом відповіді буде перший.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями: