34. Дорожня розмітка

00 : 00
<<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
>>

Дана дорожня розмітка у вигляді стрілок, нанесена на смузі руху:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.19 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Для відповіді на запитання слід знати, що означає ця розмітка. Вона належить до горизонтальної, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.19 попереджає про наближення до звуження проїзної частини (ділянки, де зменшується кількість смуг руху в цьому напрямку) або до лінії розмітки 1.1 (вузька суцільна лінія) чи 1.11, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків. У першому випадку може застосовуватися в поєднанні зі знаками 1.5.1, 1.5.2, 1.5.3 — «Звуження дороги».

Стає зрозумілим, що з перерахованих відповідей тільки третій варіант буде правильним.

Чи дозволено вам випередження по реверсивній смузі, якщо реверсивний світлофор вимкнений?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.9 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Згадаймо, що означає термін «випередження», згідно з пунктом 1.10 Правил:

«Випередження — рух транспортного засобу зі швидкістю, що перевищує швидкість попутного транспортного засобу, що рухається поряд по суміжній смузі».

На малюнку з лівого боку від нашого автомобіля, під вимкненим реверсивним світлофором, бачимо горизонтальну дорожню розмітку, розберемо її опис, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.9 позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; розділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання.

На ділянці дороги між реверсивними світлофорами лінію дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія. При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. При відключенні реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися правіше цієї лінії. Лінію, що ліворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах перетинати забороняється».

Стає зрозумілим, що в цій ситуації перетинати лінію розмітки 1.9 з лівого боку забороняється, бо реверсивний світлофор вимкнений. Другий варіант буде правильним.

Чи дозволено Вам (не водію маршрутного ТЗ) зупинитися в цьому місці для посадки або висадки пасажирів?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.17 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо інформаційно-вказівний знак і горизонтальну дорожню розмітку.

Згідно ПДР:

«Знак 5.41.1 «Пункт зупинки автобуса» позначає початок посадкової площадки автобуса. За межами населених пунктів знак може бути встановлений на павільйоні з боку прибуття маршрутних транспортних засобів.

У нижній частині знака може бути нанесено зображення таблички 7.2.1 «Зона дії» із зазначенням протяжності посадкового майданчика».

«Розмітка 1.17 - позначає зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі».

Також підпункт е) пункту 15.9 стосується даного питання, згідно ПДР:

«Зупинка забороняється:

... е) ближче 30 м. Від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а якщо їх немає - ближче 30 м. Від дорожнього знака такої зупинки з обох сторін».

Таким чином, правильна відповідь буде третя - «ні». Так як знак 5.41.1 позначає посадковий майданчик автобуса, розмітка позначає зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі, і підпункт е) пункту 15.9 забороняє зупинку ближче 30 м від даного дорожнього знака з обох сторін. Зазначене стрілкою передбачуване місце для зупинки нашого транспортного засобу, буде практично під знаком, а значить вимоги щодо відстані від знака будуть не дотримані, чим порушимо положення Правил розділу 15 «Зупинка і стоянка».


Що означає горизонтальна дорожня розмітка у вигляді напису «STOP» на проїзній частині?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.21 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Розглянемо опис зазначеної дорожньої розмітки, відповідно до Правил дорожнього руху:

«Розмітка 1.21 (напис «STOP») попереджає про наближення до розмітки 1.12 (стоп-лінія), якщо вона застосовується в поєднанні із знаком 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено».

Як бачимо, з опису до дорожньої розмітки 1.21 стає зрозуміло, що правильним варіантом відповіді буде другий.


Дана вертикальна дорожня розмітка на огородженні дороги попереджає:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 2.5 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Щоб правильно відповісти на це питання, потрібно докладніше розглянути опис даної вертикальної дорожньої розмітки, відповідно до Правил дорожнього руху:

«Розміткою 2.5 позначають бокові поверхні огороджень доріг на заокругленні малого радіусу, крутих спусках, інших небезпечних ділянках».

Стає зрозуміло, що правильним варіантом відповіді буде третій, так як розмітка наноситься безпосередньо на небезпечних ділянках дороги, а не попереджає про наближення до залізничного переїзду або до небезпечного перетину доріг.


Що означає дорожня розмітка у вигляді трикутника на смузі руху?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.20 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Ця дорожня розмітка — горизонтальна, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.20 попереджає про наближення до розмітки 1.13».

Наведемо і її опис для більш розгорнутої відповіді та кращого розуміння, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.13 позначає місце, де водій повинен у разі потреби зупинитися і дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, що перетинається».

Очевидно, що правильною відповіддю на це запитання буде другий варіант.

Чи дозволяє Вам дана дорожня розмітка виконати обгін трактора в такій ситуації?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.11 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Такою вертикальною дорожньою розміткою позначають:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 2.1 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Розглянемо докладний опис вертикальної дорожньої розмітки, яка зображена на малюнку. Згідно з ПДР:

«Розміткою 2.1 позначають торцеві частини штучних споруд (парапетів, опор освітлення, шляхопроводів та ін.)».

Очевидно, що правильна відповідь — друга, яка буквально цитує вищенаведений опис вертикальної дорожньої розмітки 2.1.

У якому місці Ви повинні зупинитися, щоб дати дорогу транспортним засобам на перехрещуванній дорозі, повертаючи ліворуч у даній ситуації?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.13 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, наш автомобіль, який має намір повернути ліворуч, а також горизонтальну дорожню розмітку і знак пріоритету. Слід розібрати їхні описи, щоб правильно відповісти на це запитання. Згідно з ПДР:

«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

«Розмітка 1.13 позначає місце, де водій повинен у разі потреби зупинитися і дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, яка перетинається».

Наведемо також пункт 8.5, згідно з ПДР:

«Дорожня розмітка поділяється на горизонтальну та вертикальну і використовується окремо або разом із дорожніми знаками, вимоги яких вона підкреслює або уточнює».

У цій ситуації, розмітка 1.13 нанесена перед перехрестям, доповнюючи знак пріоритету 2.1 «Дати дорогу». Тобто водієві слід зупинитися перед перехрестям біля лінії розмітки. Правильний варіант — другий.

Водій якого автомобіля не порушує Правила дорожнього руху в даній ситуації?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.11 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку розділяє транспортні потоки горизонтальна дорожня розмітка. Згідно з Правилами дорожнього руху це: "Розмітка 1.11 розділяє транспортні потоки протилежних або попутних напрямків на ділянках доріг, де перестроювання дозволено лише з однієї смуги; позначає місця, призначені для розвороту, в'їзду і виїзду з майданчиків для стоянки і т. п., де рух дозволено лише в один бік. Лінію дозволяється перетинати тільки з боку її переривчастої частини, а з боку суцільної - лише по завершенні обгону чи об'їзду перешкоди. "Переривчаста частина лінії на малюнку зображена тільки з боку синього автомобіля, тобто перетинаючи її водій синього автомобіля не порушить правил дорожнього руху. З боку білого автомобіля - суцільна лінія. Обгін або об'їзд перешкоди в даній ситуації водій не робить, тому перетином суцільної лінії водій білого автомобіля порушить ПДД.

У якому із зазначених місць Ви можете перетнути суцільну лінію дорожньої розмітки та зупинитися?

Пункти ПДР

Розділ 34 розмітка ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо розділювальну смугу з лівого боку від нашого автомобіля, узбіччя — з правого боку проїзної частини, а також два види горизонтальної дорожньої розмітки: суцільну лінію з лівого і правого боків проїзної частини та штриховану посередині. Розберемо опис дорожніх розміток, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.

Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати цю лінію для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дозволяють здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.

Розмітка 1.1 має синій колір, якщо нею позначаються майданчики для паркування, відведені на проїзній частині».

«Розмітка 1.5 розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, що мають дві або три смуги; позначає межі смуг руху при наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку. Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

Розглянемо значення термінів, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Розділювальна смуга — виділений конструктивно або за допомогою суцільних ліній дорожньої розмітки 1.1 (вузька суцільна лінія), 1.2 (широка суцільна лінія) елемент автомобільної дороги, який розділяє суміжні проїзні частини. Розділювальна смуга не призначена для руху або стоянки транспортних засобів. При наявності на розділювальній смузі тротуару по ньому дозволяється рух пішоходів».

«Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що примикає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених цими Правилами. Узбіччя може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися ними), гужових возів (саней)».

Тепер розглянемо кожен напрямок:

Напрямок А — заборонено, бо в цьому випадку перетинається розмітка — вузька суцільна лінія, яку перетинати забороняється. Нагадаємо, що з лівого боку від розмітки розділова смуга, яка не призначена для руху або стоянки транспортних засобів.

Напрямок Б — дозволено. В цьому випадку перетинається розмітка 1.5 (лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку), розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) (перетинати забороняється), але з правого боку від розмітки 1.1 — край проїзної частини, суміжний з узбіччям, яке може використовуватися для зупинки або стоянки транспортних засобів, тому тут лінію перетинати дозволяється.

Виходячи з вищенаведеного, дозволено тільки напрямок Б, перший варіант відповіді — правильний.

Чи дозволено Вам у легковому автомобілі продовжити рух по правій смузі?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.2, 1.24 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку відразу звертаємо увагу на встановлений дорожній знак з правого боку дороги і два види горизонтальної дорожньої розмітки, які ми перетинатимемо в разі продовження руху по правій смузі.

Водій, імовірно, має намір перестроїтися на праву смугу через невелику швидкість вантажного автомобіля, який рухається попереду.

Розглянемо їх описи, згідно з ПДР:

«Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знака поширюється на смугу руху, над якою він встановлений. Якщо знак встановлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини». Знак належить до інформаційно-вказівних.

«Розмітка 1.10.1 (жовта переривчаста лінія) позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.35 «Стоянку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».

«Розмітка 1.24 (як буква «А») позначає смугу, призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

Як бачимо з вищенаведеного, в цій ситуації продовжити рух по правій смузі легковому автомобілю буде заборонено, оскільки смуга призначена для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Повторимося, водій, цілком імовірно, має намір перестроїтися на праву смугу через невелику швидкість вантажного автомобіля, який рухається попереду. Стає зрозумілим, що ця причина не може належати до описаних вище причин, за якими дозволяється заїзд на смугу для руху маршрутних транспортних засобів.

Правильний варіант відповіді — третій.

Що означають переривчасті лінії розмітки, які знаходяться з правого боку від водія?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.8 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Розглянемо докладний опис представленої горизонтальної розмітки:

«Розмітка 1.8 (широка переривчаста лінія) позначає кордон між перехідно-швидкісною смугою і основною смугою проїзної частини (на перехрестях, перетинах доріг на різних рівнях, в зоні автобусних зупинок тощо). Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

З вибором правильної відповіді тепер не виникне труднощів: правильний варіант — третій, який буквально цитує опис представленої на малюнку розмітки 1.8.

Чи дозволено Вам стоянку в зазначеному місці?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.4, 2.7 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку ми спостерігаємо дорожню розмітку. Згідно з ПДР розмітку на в цій ситуації можна віднести до двох видів: до горизонтальної 1.4 або до вертикальної 2.7. Наведемо їх опис:

«Розмітка 1.4 позначає місця, де заборонено зупинку та стоянку транспортних засобів. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.34 «Зупинку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».

«Розміткою 2.7 позначають бордюри в місцях, де заборонено стоянку транспортних засобів».

Як бачимо, стоянку транспортних засобів забороняють обидва види розміток, тому, без сумніву, правильною відповіддю буде третя.

Чи дозволяє Вам дана дорожня розмітка виконати обгін?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.11 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання розглянемо докладніше опис розмітки, яка зображена на малюнку. Це горизонтальна розмітка, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.11 розділяє транспортні потоки протилежних або попутних напрямків на ділянках доріг, де перестроювання дозволено лише з однієї смуги; позначає місця, призначені для розвороту, в’їзду і виїзду з майданчиків для стоянки тощо, де рух дозволено тільки в один бік. Лінію дозволяється перетинати лише з боку її переривчастої частини, а з боку суцільної — лише по завершенні обгону чи об’їзду перешкоди».

У цьому випадку, якщо ми будемо здійснювати обгін, то перетнемо суцільну лінію (бо вона з нашого боку руху) на самому початку здійснення обгону, а не по завершенню, чим порушимо ПДР.

Правильна відповідь очевидна: «Забороняє».

У даній ситуації Ви повинні:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.12 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, на якому нанесено горизонтальну дорожню розмітку, і знак пріоритету.

Розберемо їхні описи, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.12 (стоп-лінія) позначає місце, де водій повинен зупинитися за наявності знака 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» або при сигналі світлофора чи регулювальника, що забороняє рух».

«Знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня — перед знаком.

Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, а також з правого боку по рівнозначній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги. Якщо знак установлений безпосередньо перед перехрестям, то йому має передувати знак 2.1 «Дати дорогу» з додатковою табличкою 7.1.2 «Відстань до об’єкта».

Якщо знак встановлено перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності — перед цим знаком.

Знак має встановлюватися в місці, з якого для водія зупиненого транспортного засобу забезпечена видимість транспортних засобів, що рухаються по дорозі, яка перетинається».

Оскільки на перехресті є і знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», і розмітка 1.12, то потрібно зупинитися перед дорожньою розміткою «стоп-лінія». Правильна відповідь — друга.

З якою дорожньою розміткою може застосовуватися дорожній знак «Зупинка заборонена»?

Пункти ПДР

Розділ 33, знак 3.34 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Наведемо докладний опис цього заборонного знака, згідно з ПДР:

«Знак 3.34 «Зупинку заборонено» забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Не поширюється дія знака:

• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

• за наявності під ним таблички 7.18 на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем з установленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він установлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3.

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.4, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

Наведемо опис і горизонтальної дорожньої розмітки, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.4 позначає місця, де заборонено зупинку та стоянку транспортних засобів. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.34 «Зупинку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».

Ця розмітка у вигляді жовтої суцільної лінії.

Правильний варіант відповіді — другий.

З якою дорожньою розміткою може застосовуватися дорожній знак «Стоянку заборонено»?

Пункти ПДР

Розділ 33, знак 3.35 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Для відповіді на запитання наведемо опис заборонного знаку 3.35 «Стоянку заборонено», згідно з ПДР:

«Знак 3.35 «Стоянку заборонено» забороняє стоянку всіх транспортних засобів.

Не поширюється дія знака:

• на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем з установленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності);

• на таксі з увімкненим таксометром.

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він установлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.10.1, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

Розберемо також опис горизонтальної дорожньої розмітки 1.10.1, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.10.1 позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.35 «Стоянку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру». Ця розмітка у вигляді жовтої переривчастої лінії.

Безсумнівно, правильним варіантом відповіді буде перший.

Дана вертикальна дорожня розмітка:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 2.5 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку зображено вертикальну дорожню розмітку 2.5, наведемо її опис згідно з ПДР:

«Розміткою 2.5 позначають бокові поверхні огороджень доріг на заокругленні малого радіусу, крутих спусках, інших небезпечних ділянках».

Логічно розмірковуючи, правильним варіантом відповіді буде третій — на малюнку цією вертикальною дорожньою розміткою позначено бордюри на небезпечній ділянці дороги.

Чи дозволено Вам поставити автомобіль на стоянку в даному місці?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.10.1 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо дорожню горизонтальну розмітку. Розглянемо її опис, щоб розібратися в цьому питанні. Згідно з ПДР:

«Розмітка 1.10.1 позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.35 «Стоянку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».

З вищевикладеного стає зрозумілим, що в цьому місці поставити автомобіль на стоянку заборонено.

Дана дорожня розмітка позначає:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.22 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Розглянемо опис представленої горизонтальної дорожньої розмітки, відповідно до ПДР:

«Розмітка 1.22 попереджає про наближення до місця, де встановлено пристрій примусового зниження швидкості руху транспортних засобів».

Очевидно, що правильною відповіддю буде другий варіант.

Який маневр забороняє Вам зображена лінія дорожньої розмітки?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.5 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Розберемо докладний опис цієї дорожньої розмітки. Вона — горизонтальна. Згідно з ПДР:

«Розмітка 1.5 розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, що мають дві або три смуги; позначає межі смуг руху за наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку. Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

Логічно міркуючи, стає зрозумілим, що ця горизонтальна розмітка такі маневри, як обгін, об’їзд, розворот, які передбачають перетин цієї лінії, не забороняє. Перетинати лінію дозволено з будь-якого боку, тому четвертий варіант відповіді буде правильним.

Дана дорожня розмітка позначає:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.27 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо горизонтальну дорожню розмітку, наведемо її опис, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.27 дублює зображення знака 3.29».

Наведемо тепер опис цього знака, він належить до заборонних, згідно з ПДР:

«Знак 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» забороняє рух зі швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена:

•  встановленням у кінці зони його дії знака 3.30 «Кінець обмеження максимальної швидкості»;

•  зміною на знакові величини максимальної швидкості руху.

Дія знака, що встановлений перед населеним пунктом, позначеним знаком 5.45 «Початок населеного пункту», поширюється до цього знака».

Безсумнівно, правильною відповіддю буде третя.

Даною вертикальною дорожньою розміткою позначають:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 2.2 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо вертикальну дорожню розмітку 2.2, наведемо її опис, згідно з ПДР:

«Розміткою 2.2 позначають нижній край штучної споруди».

Штучними спорудами називають споруди, які встановлюються на дорогах при перетині річок, ярів, гірських хребтів, доріг та інших перешкод, снігозахисні, протиобвальні. Основними штучними спорудами є мости, шляхопроводи, тунелі, естакади, труби, водовідвідні пристрої, галереї, підпірні стіни та ін.

Таким чином, перший варіант відповіді буде правильним.

Що означає напис на проїзній частині дороги?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.23 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На ілюстрації бачимо горизонтальну дорожню розмітку на проїзній частині. Згідно з ПДР:

«Розмітка 1.23 показує номер дороги (маршруту)».

Стає зрозумілим, що правильним варіантом відповіді, безсумнівно, буде третій.

Чи дозволено Вам перетинати подвійну суцільну лінію горизонтальної дорожньої розмітки?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.3 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Розмітка 1.3 являє собою подвійну суцільну лінію білого кольору. Розберемо опис цієї горизонтальної дорожньої розмітки, відповідно до ПДР:

«Розмітка 1.3 розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, що мають чотири і більше смуг руху. Лінію перетинати забороняється».

Чотири і більше смуг руху означають, що на дорогах з двостороннім рухом є принаймні дві смуги для руху в одному напрямку.

Пункт 11.2 також збігається з вимогою розмітки 1.3, згідно з ПДР:

«На дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги».

Це пов’язано з підвищеною небезпекою на таких дорогах через інтенсивний рух транспортних засобів.

Однозначно, що правильним варіантом відповіді буде четвертий.

Даною дорожньою розміткою у вигляді букви «А» позначають:

Пункти ПДР

Раздел 34, розмітка 1.24 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Дорожня розмітка «А» це горизонтальна розмітка. Згідно ПДР:

«Розмітка 1.24 позначає смугу призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Водій, який повертає праворуч на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленої переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

Уважно прочитавши опис дорожньої розмітки 1.24 і варіанти відповіді, важливо не припуститися помилки - призначена для руху не тільки для маршрутних автобусів, а для всіх маршрутних транспортних засобів.

Даною лінією дорожньої розмітки позначають:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.17 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку ми спостерігаємо горизонтальну дорожню розмітку. Це розмітка 1.17, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.17 позначає зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі».

Очевидно, правильний варіант відповіді — третій.

Як Ви повинні вчинити, якщо реверсивні світлофори вимкнулися

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.9 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 8.7.4, який стосується реверсивних світлофорів, згідно з ПДР:

«8.7.4. Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз. Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані.

Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якої забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9, та інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора і необхідність перестроювання на смугу руху праворуч.

При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, розташованого над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в’їзд на цю смугу заборонено».

Також бачимо на малюнку горизонтальну дорожню розмітку 1.9, про яку йдеться в пункті вище, її опис згідно з ПДР:

«Розмітка 1.9 позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; розділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання.

На ділянці дороги між реверсивними світлофорами лінію дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія. При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. При відключенні реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися правіше цієї лінії. Лінію, що нанесена праворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах перетинати забороняється».

Опис розмітки 1.9 чітко дає нам зрозумілу відповідь на це запитання — правильним варіантом буде перший.

По якій траєкторії ви можете об'їхати перешкоду?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.1 ПДР України 

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо горизонтальну дорожню розмітку і два дорожніх знака — наказовий знак 4.8 і попереджувальний знак 1.37. Розберемо їхній опис докладніше. Згідно з ПДР:

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.

Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати цю лінію для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дозволяють здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, які рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.

Розмітка 1.1 має синій колір, якщо нею позначаються майданчики для паркування, відведені на проїзній частині».

«Знак 4.8 «Об’їзд перешкоди з лівого боку» застосовується, щоб позначити, що об’їзд острівців безпеки і різноманітних перешкод, які знаходяться на проїзній частині, дозволяється з лівого боку».

«Знак 1.37 «Дорожні роботи» встановлюється перед ділянкою дороги, на якій проводяться дорожні роботи.

Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку такої ділянки. У разі необхідності знак встановлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Знак може бути встановлений на відстані 10—15 м до місця виконання короткочасних робіт на проїзній частині в населеному пункті.

У населених пунктах і поза населеними пунктами знак повторюється. Наступний знак встановлюється на відстані не менше 50 м до початку небезпечної ділянки.

Знак — тимчасовий і встановлюється на період, необхідний для виконання відповідних робіт на дорозі».

У цій ситуації дозволено об’їхати перешкоду тільки по траєкторії Б, тобто об’їхати перешкоду з лівого боку, виконуючи вимогу наказового дорожнього знака 4.8 «Об’їзд перешкоди з лівого боку». Правильний варіант відповіді відповідно другий.

Які з перелічених транспортних засобів мають право рухатися по смузі, позначеній розміткою «А», на яку поширюється дія дорожнього знака, розміщеного праворуч від дороги?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.2, 1.24 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Щоб правильно відповісти на це запитання, розглянемо докладніше опис горизонтальної дорожньої розмітки «А» і дорожнього знака, який належить до інформаційно-вказівних. Згідно з ПДР:

«Розмітка 1.24 позначає смугу, призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

«Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знака поширюється на смугу руху, над якою він встановлений. Якщо знак встановлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

У пункті 1.10 подано терміни, розберемо значення терміна «маршрутні транспортні засоби», який згадується в описі до розмітки «А» і до знаку 5.11, згідно з ПДР:

«Маршрутні транспортні засоби (транспортні засоби загального користування) — автобуси, мікроавтобуси, тролейбуси, трамваї і таксі, що рухаються за встановленими маршрутами та мають визначені місця на дорозі для посадки (висадки) пасажирів».

Стає зрозумілим, що правильним варіантом буде перший, бо всі перераховані в цій відповіді транспортні засоби належать до маршрутних. Адже з’ясували, що тільки для маршрутних транспортних засобів призначена смуга для руху, позначена розміткою «А» і дорожнім знаком 5.11.

Чи дозволено Вам зупинку в зазначеному місці для висадки пасажира?

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.10.1 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо горизонтальну дорожню розмітку (жовту переривчасту лінію), розберемо докладніше її опис, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.10.1 позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.35 «Стоянку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».

Як бачимо, ця розмітка зупинку не забороняє.

Нагадаємо, що таке «зупинка» і «стоянка», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Зупинка — припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо)».

«Стоянка — припинення руху транспортного засобу на час більше 5 хвилин з причин, не пов’язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу».

В цьому випадку розглядається можливість зупинки для висадки пасажирів — в зазначеному місці зупинку буде дозволено. Правильний варіант відповіді — перший.

Дана дорожня розмітка у вигляді стрілки, нанесена на смузі руху:

Пункти ПДР

Розділ 34, розмітка 1.18 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Представлена дорожня розмітка — це горизонтальна дорожня розмітка 1.18, розглянемо її опис, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.18 указує дозволені на перехресті напрямки руху по смугах. Використовується самостійно або в поєднанні зі знаками 5.16 «Напрямки руху по смугах», 5.18 «Напрямок руху по смузі». Розмітка із зображенням тупика наноситься для позначення того, що поворот на найближчу проїзну частину заборонено. Розмітка, яка дозволяє поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, дозволяє також розворот».

Стає зрозумілим, що правильним варіантом відповіді буде третій — розмітка, яка зображена на малюнку у вигляді стрілки в напрямку ліворуч, нанесена на крайню ліву смугу, тому, крім повороту ліворуч, дозволяє також і розворот.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями: