Водій автомобіля, що рухається, перед перестроюванням увімкнув покажчик повороту. Чи повинен він дати дорогу транспортним засобам, на смугу яких він зібрався перестроюватися?

Допомога Експерта

Розглянемо пункти, які стосуються цього запитання. Згідно з ПДР:

«Пункт 9.4. Подавати сигнал покажчиками повороту або рукою належить завчасно до початку маневру (з урахуванням швидкості руху), але не менше ніж за 50—100 м у населених пунктах і за 150—200 м поза ними, і припиняти негайно після його завершення (подавання сигналу рукою слід закінчити безпосередньо перед початком виконання маневру). Сигнал забороняється подавати, якщо він може бути незрозумілим для інших учасників руху.

Подача попереджувального сигналу не дає водієві переваги і не звільняє його від вжиття запобіжних заходів».

«Пункт 10.3. При перестроюванні водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.

За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч».

Очевидно, що правильним варіантом відповіді буде другий, який буквально цитує обидва вищенаведених пункти.

Порадьтеся з друзями: