How should the driver of a car act in this situation, when the signal of the traffic light which allows movement, has been turned on for him?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо, що перехрестя регулюється світлофором. Цілком ймовірно, автомобілю увімкнено зелений, що дозволяє проїзд перехрестя, сигнал світлофора. Пішохід переходить проїзну частину по пішохідному переходу і вже перебуває трохи далі середини цього шляху, тобто більше половини відстані між проїзними частинами пішохід уже подолав. Найімовірніше, пішохід почав рух на зелений, що дозволяє рух, сигнал світлофора, але не встиг закінчити перехід, коли увімкнувся червоний, який забороняє йому рух, сигнал. Відповідно, автомобілям увімкнувся зелений сигнал.

У цьому питанні допоможе розібратися пункт 16.5, згідно з ПДР:

«Під час подачі сигналу регулювальником або ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух, водій зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, які завершують рух через перехрестя, а також пішоходам, які закінчують перехід».

Також пункт 18.2 дублює вимоги пункту 16.5, згідно з ПДР:

«На регульованих пішохідних переходах і перехрестях при сигналі світлофора чи регулювальника, що дозволяє рух транспортним засобам, водій повинен дати дорогу пішоходам, які закінчують перехід проїзної частини відповідного напрямку руху і для яких може бути створено перешкоду або небезпеку».

Стає зрозумілим, що із запропонованих варіантів відповіді правильним буде третій, який збігається з зазначеним у пунктах вище. Варто додати, що діяти, як описано у відповідях 1 і 2, неприпустимо в будь-якому випадку.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo