Should the driver of a car, when turning right at the intersection, give way to a cyclist who is moving straight in the same direction?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Для початку зазначимо, що рух на цьому перехресті регулюється світлофором, тому перехрестя вважається регульованим, згідно з пунктом 16.1 ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Відповісти на запитання допоможе пункт 16.2, згідно з ПДР:

«На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, що рухається прямо в попутному напрямку».

Безсумнівно, пункту 16.2 необхідно дотримуватися завжди, з чого випливає, що водій білого автомобіля, який має намір повернути праворуч, судячи з увімкнених світлових покажчиків повороту, повинен дати дорогу велосипедисту, який рухається прямо в попутному напрямку.

Очевидно, що третій варіант відповіді буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo