What will your actions be, as a driver, in this situation, if the driver of a blue car stopped and invites you to drive first?

Expert comment

Уважно розглянувши малюнок, бачимо, що на ньому зображено Т-подібне перехрестя. Наш автомобіль має намір повернути ліворуч. У водія синього автомобіля не ввімкнені світлові покажчики поворотів, тому зрозуміло, що він має намір продовжувати рух прямо після проїзду перехрестя.

На перехресті не спостерігаємо світлофора і регулювальника — це означає, що воно буде нерегульованим, згідно з пунктом 16.1 ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Далі звернемо увагу на нанесену горизонтальну дорожню розмітку і встановлений знак пріоритету — останній визначає перехрестя нерівнозначних доріг.

Наведемо опис знака та розмітки, згідно з ПДР:

«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, які під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

«Розмітка 1.13 позначає місце, де водій повинен у разі потреби зупинитися і дати дорогу транспортним засобам, які рухаються по дорозі, що перетинається».

З описаного вище випливає, що наш автомобіль перебуває на другорядній дорозі та зобов’язаний дати дорогу синьому автомобілю.

Для кращого розуміння розберемо термін «дати дорогу», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

Вищеописане випливає з пунктів Правил, опису знака та розмітки.

Зупинитися перед горизонтальною дорожньою розміткою 1.13 буде правильним рішенням, яке не порушить вимоги Правил, а саме знака 2.1 «Дати дорогу»розмітки 1.13, значення терміна «дати дорогу».

Інші два варіанти — досить спірні, бо їх можна трактувати по-різному: є аргументи як на користь їх правильності, так і абсолютної некоректності.

Проте варто звернути увагу на той факт, що відповідати на ці запитання передбачено з погляду головного джерела — Правил дорожнього руху.

Тому відповідь 2 порушуватиме ПДР, що очевидно. Відповідь 3 — словосполучення «дотримання безпеки» — застосовується тут досить узагальнено, оскільки для інших учасників руху, які напевно наближаються до перехрестя, ми не зможемо дотримати безпеку в цей момент часу своїми діями і спрогнозувати їхню реакцію. Варто додати, що дії, які суперечать ПДР, будуть незрозумілими для інших учасників дорожнього руху і можуть спричинити негативні наслідки з їхнього боку внаслідок нерозуміння дорожньої обстановки і ситуації загалом (наприклад, ослаблення реагування, більш повільне прийняття рішень і орієнтації в ситуації, що склалася).

Як з’ясували, в цьому випадку правильним варіантом відповіді буде перший.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo