You want to cross the main road. Visibility in both directions is strongly limited due to parked vehicles. How will you act?

Expert comment

Звернемося до пункту 1.10, розглянемо докладніше термін «обмежена оглядовість», згідно з ПДР:

«Обмежена оглядовість — видимість дороги в напрямку руху, обмежена геометричними параметрами дороги, придорожніми інженерними спорудами, насадженнями та іншими об’єктами, а також транспортними засобами».

У обмеженої оглядовості є одна неприємна особливість. Відстань видимості скорочується при наближенні до перешкоди, що обмежує огляд, на відміну від недостатньої видимості, при якій видима зона завжди одна і та сама.

Видимістю прийнято вважати відстань, на яку водій бачить перед собою дорогу і в межах якої він має можливість виявити перешкоду, що створює небезпечну обстановку. При цьому якщо попереду дорога закрита транспортним засобом, то відстань видимості рахується до нього. В будь-яких умовах руху швидкість має відповідати мінімальній відстані видимості, що забезпечує безпеку руху. При цьому прийнято, що при відстані видимості 100 м швидкість руху не має перевищувати 40 км/год, при відстані видимості 150 м — 60 км/год і при 200 м — 80 км/год.

Якщо ж швидкість не відповідає конкретній обстановці, то і при 20—30 км/год може статися дорожньо-транспортна пригода. Однак з усього розмаїття умов руху можна вибрати два показники, які грають вирішальну роль у забезпеченні безпеки руху: це відстань видимості та стан дорожнього покриття.

В описаній ситуації вихід один — завчасне зниження швидкості, зважаючи на те, що з-за кожної машини в будь-який момент часу може вийти пішохід. Тобто, незважаючи на те, що ми перетинаємо головну дорогу і маємо перевагу, потрібно з особливою обережністю виїжджати на перехрестя, бо не ясна дорожня обстановка, а значить, швидкість знижується і не збільшується доти, поки не буде повної ясності. Чим більш незрозуміла обстановка, тим нижче швидкість. А іноді треба взагалі зупинитися, якщо це потрібно для забезпечення безпеки або запобігання ДТП, навіть якщо є перевага першочергового проїзду.

Правильним варіантом відповіді, як ми з’ясували, буде другий.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo