How to provide pre-medical care in case of abdominal slaughter?

Expert comment

Забій — це травма, внаслідок якої пошкоджуються м’які тканини і проявляється місцева реакція у вигляді набряку чи крововиливу (механічні пошкодження м’яких тканин без видимого порушення цілісності шкіри). Основним симптомом відкритого удару є пошкодження шкірних покривів.

Основними ознаками удару є короткочасні або інтенсивні больові відчуття і набряклість травмованої ділянки. Згодом зона забитого місця може збільшитися, внаслідок чого з’являється ділянка вторинного ушкодження. Припухлість пов’язана також із травматичним набряком тканин.

При травмуванні судин утворюються крововиливи в тканини (гематоми) і синці. Протягом перших двох днів можливе посилення болю і набряклості, а потім починається період відновлення, який займає 2—3 тижні. Повне розсмоктування синців може займати більше місяця.

У низці випадків відрізнити забій і розтягнення від перелому буває досить складно, тому потерпілого має оглянути лікар.

Забої живота супроводжуються появою різкого болю в місці пошкодження. У важких випадках може з’явитися загальна слабкість, блювання, втрата свідомості.

При забоях живота можливі пошкодження кишечника, печінки, селезінки, нирок та інших внутрішніх органів, що ускладнює стан хворого і спричиняє небезпеку загибелі потерпілого. Отримавши травму таких органів, як груди, поперек і живіт, необхідно обов’язково звернутися по медичну допомогу, щоб виключити ризик внутрішніх пошкоджень і кровотечі.

Надання першої допомоги:

1.Укласти потерпілого на рівну поверхню і забезпечити повний спокій. Забій живота може супроводжуватися запамороченням, слабкістю, втратою свідомості. При падінні потерпілий може отримати додаткові ушкодження (удари, переломи), що значно погіршить його стан. Тому потерпілому необхідно надати горизонтальне положення (укласти на підлогу, в ліжко тощо), забезпечити повний спокій — це знизить біль і до деякої міри запобіжить імовірності можливих ускладнень.

2.Покласти на місце забою холод. Охолодження зони забою передбачено як знеболювальний засіб, а також холод одночасно перешкоджає утворенню набряку, зупиняє внутрішню кровотечу. На місце забою можна покласти міхур з льодом, лід, загорнутий у поліетиленовий пакет, грілку, наповнену холодною водою, або змочену холодною водою тканину, яку треба міняти у міру висихання (через 2—3 хвилини). Холод на живіт поміщають на 15—20 хвилин, потім знімають на 5 хвилин, нову порцію льоду накладають також на 15—20 хвилин — цю процедуру рекомендується проводити протягом двох і більше годин.

3.Забої живота іноді супроводжуються внутрішньою кровотечею, що призводить до запалення очеревини (перитоніт). Тому, навіть якщо вам здається, що забій був не сильним, треба негайно звернутися до лікаря-травматолога для кваліфікованої допомоги.

Запобіжні заходи:

1. Якщо біль не зникає протягом 30 хвилин після удару (або після зникнення відновлюється знову через 1—2 години), відзначаються запаморочення, слабкість, холодний піт, блідість шкіри обличчя, короткочасна втрата свідомості, спостерігається здуття живота, відбувається затримка випорожнення і газів, потерпілому треба терміново викликати «швидку допомогу» або негайно звернутися до лікаря.

2. При забоях живота категорично забороняється вживати будь-які знеболювальні засоби, їжу, не можна пити воду.

Стає зрозумілим, що правильні дії для надання першої допомоги при забої живота описані в третьому варіанті відповіді, він і буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo