Can the driver be held liable under the law for exceeding the speed limit set if the speed limit signs are set up in violation of the requirements for their introduction?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Наведемо опис зображених заборонних знаків докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» забороняє рух зі швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена:

• встановленням в кінці зони його дії знака 3.30 «Кінець обмеження максимальної швидкості»;

• зміною на знакові величини максимальної швидкості руху.

Дія знака, що встановлений перед населеним пунктом, позначеним знаком 5.45 «Початок населеного пункту», поширюється до цього знака».

«Знак 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» забороняє в зоні (населений пункт, мікрорайон, зона відпочинку тощо) рух зі швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.

Зона дії знака може бути зменшена встановленням в кінці зони його дії знака 3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості».

Дія знака поширюється на всю відповідну зону».

Пункт 12.10 стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«Додаткові обмеження дозволеної швидкості руху можуть запроваджуватися тимчасово і постійно. При цьому разом зі знаками обмеження швидкості руху 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» і 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» обов’язково додатково встановлюються відповідні дорожні знаки, що попереджають про характер небезпеки та/або наближення до відповідного об’єкта.

У разі якщо дорожні знаки обмеження швидкості руху 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» та/або 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» встановлені з порушенням визначених цими Правилами вимог щодо їх запровадження чи з порушенням вимог національних стандартів або залишені після усунення обставин, при яких вони були встановлені, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху».

Таким чином, правильною буде перша відповідь — не може.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo