In what direction are you allowed to move in this situation?

Expert comment

На малюнку відразу звертаємо увагу на встановлений над смугою руху заборонний знак і табличку під ним. Розберемо їхні описи докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 3.21 «В’їзд заборонено» забороняє в’їзд усіх транспортних засобів з метою:

• запобігання зустрічному руху транспортних засобів на ділянках доріг з одностороннім рухом;

• запобігання виїзду транспортних засобів назустріч загальному потоку на дорогах, позначених знаком 5.8 «Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів»;

• організації відокремленого в’їзду і виїзду на майданчиках, що використовуються для стоянки транспортних засобів, майданчиках відпочинку, автозаправних станціях тощо;

запобігання в’їзду на окрему смугу руху, при цьому знак 3.21 має застосовуватися разом із табличкою 7.9 «Смуга руху»;

• запобігання в’їзду на дороги, які безпосередньо простягаються в межах прикордонної смуги до державного кордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон (крім сільськогосподарської техніки, інших транспортних засобів та механізмів, задіяних у виробництві відповідно до законодавства і за наявності відповідних на те законних підстав сільськогосподарської діяльності чи інших робіт, ліквідації надзвичайних ситуацій та їхніх наслідків, а також транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби, ДМС, ДФС, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Національної поліції та органів прокуратури під час виконання оперативних і службових завдань).

Не поширюється дія знака на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету».

«Табличка 7.9 «Смуга руху» визначає смугу руху, на яку поширюється дія знака або світлофора.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Тепер розберемо кожен напрямок окремо:

А — прямо, дозволено.

Б — поворот ліворуч, дозволено. Якщо рухатися по цій траєкторії, розмітка 1.11 (вузька суцільна лінія) тут не перетинається транспортним засобом при повороті, інших дорожніх знаків, які забороняли б поворот ліворуч, тут немає, а це означає, що цей маневр дозволяється.

В — розворот, дозволено. Рух по цій траєкторії також не перетинає розмітку 1.11 (вузька суцільна лінія) при з’їзді зі своєї смуги руху, дорожніх знаків, які забороняли б розворот, тут не спостерігаємо, тобто розворот тут дозволений.

Рух в будь-якому з позначених напрямків не має на увазі рух прямо по смузі (над якою встановлено знак 3.21, що забороняє в’їзд) і після знака (чим порушувалися б його вимоги). Тому рух в напрямках А, Б і В у цьому випадку буде дозволено. Четвертий варіант відповіді буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo